Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 07-06-12, 19:17   #16
Raresh01

Stage 4
 
Raresh01's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 170
Default Re: Achizitionare masina buget 7000E

Pentru ca si eu am avut varsta ta si chiar nu m-a interesat consumul si intretinerea cand mi-am luat masina, am luat ce am vrut eu si ce am simtit eu. Spus mai frumos, am ales cu inima. Sa stii ca nimic nu se compara cu senzatia aia sa ai ce vrei tu, o masina puternica si poate si o fata langa tine, si sa traiesti viata frumos ca doar esti tanar. Poate ca eu mi-am permis sa am ceva mai puternic cu toate ca am avut-o doar 2 ani, nu o sa uit niciodata masina aia si senzatiile si amintirile pe care le-am avut cu ea. Nu cred ca o sa mai am vreodata o masina ca aia, erau si alte vremurile, insa eu zica sa iti traiesti anii astia frumos, lasa grijile de o parte, lasa remarcile urate, ca nu iti permiti ca nu stiu ce...la banii aia poti sa iti iei o masina buna in care sa nu bagi deloc bani. Tine-o un an doi trei, sau poate mai mult, vezi daca te intelegi cu ea si dpdv financiar, dar i-ati macar ce vrea sufletelul tau...stiu cum e sa ai varsta asta, stiu cu unii considera ca o sa te infigi in primul copac ca nu ai experienta, dar nu e chiar asa. Din nou iti spun alege cu inima. O sa vina vremea cand o sa trebuiasca sa conduci si break-uri de familie.
__________________
http://siltis.lt/23dc7
Raresh01 is offline   Reply With Quote
Old 09-06-12, 00:52   #17
sapte01

Stage 3
 
Join Date: Apr 2012
Posts: 96
Default Re: Achizitionare masina buget 7000E

Ti-ar permis dar nu locuind singur, salariu 1400 RON si vrei masina de 10.000 EURO.
Scuza-ma, este o diferenta.
sapte01 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -