Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 18-01-07, 15:58   #1
Viduka11

Stage 3
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 75
Default Ce sa cumpar cu 30 mil :P

m-am gandit cu un coleg sa ne strangem bani si sa luam un jaf de masina...cu care sa ne distram printr-un poligon....in fine.....avem 30 mil...ce putem lua cu iei..stiu ca nu prea multe...dar vrem un sfat
Viduka11 is offline   Reply With Quote
Old 18-01-07, 16:34   #2
Snyder

Stage 2
 
Snyder's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 35
Default Re: Ce sa cumpar cu 30 mil :P

Am eu o Dacie din 1997 !
Snyder is offline   Reply With Quote
Old 18-01-07, 18:17   #3
claude307

Stage 5
 
claude307's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 636
Default Re: Ce sa cumpar cu 30 mil :P

cumpara un e21...motor cat mai mare
claude307 is offline   Reply With Quote
Old 18-01-07, 19:28   #4
Viduka11

Stage 3
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 75
Default Re: Ce sa cumpar cu 30 mil :P

nu prea as vrea dacie....
Viduka11 is offline   Reply With Quote
Old 18-01-07, 20:17   #5
sebaaa

Stage 5
 
sebaaa's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,662
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Ce sa cumpar cu 30 mil :P

ba baiatule..tu ai 15 ani?
si vrei sa iei o masina cu un tov sa va distrati prin poligon,eh?
si cum ... ajungeti voi in poligon?.. tot tre condusa pana acolo
si daca te ia garda ai pus-o urat
nici 16 ani n-ai..bine k n-ai venit cu faze gen tokyo drift.. k erai culmea
nu te baga.. de ce sa spargeti atatia bani k sa mergeti prin poligon de cateva ori..
si ..in plus ..va luati o dacie cazan cu 7-8 milioane.. ruginita...vai de mortii ei.. cheala..dar sa mearga..k atat va intereseaza
dar ..faceti asta pe riscu vostru
e 3 ani pedeapsa pentru condus fara carnet si 5 daca ai facut accident fara victime/ vatamati(in afara de tine) parca
sau era ceva mai mult
oricum..tu nu ai raspundere penala inca.. decat o bucatica fff mica de raspundere.. pe la 16 ani ai ceva mai mult.. dar deocamdata.. pana in 18 ani chiar..raspunde taica-tu si maica-ta pentru faptele tale(in parte) ..k totusi..o sa te intrebe garda de unde ai atatia bani ..adik de unde ai avut destui bani pt masina respectiva
si in plus.. nu puteti sa beti si sa fumati, ca niste copii normali?
mai tarziu ..va veti maturiza si va veti droga prin cluburi..tot ca niste copii normali
si dupa aia o sa va vina mintile la cap
:Pcik:P
sebaaa is offline   Reply With Quote
Old 18-01-07, 21:14   #6
adu89

Stage 5
 
adu89's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 958
Member of:
[VW]
Default Re: Ce sa cumpar cu 30 mil :P

god damn that's right
adu89 is offline   Reply With Quote
Old 19-01-07, 14:14   #7
Viduka11

Stage 3
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 75
Default Re: Ce sa cumpar cu 30 mil :P

nu ati inteles.......de cat sa dam banii pe tigari...droguri....alcool..etc ne-am gandit sa ne luam o masina.....e un poligon in Colentina...NEAUTORIZAT...cunoastem pe cineva acolo care ne lasa sa lasam masina acolo tot timpu....in "parcarea" lor dak se poate numi asa......si nu as crede ca ne-ar face politia ceva dak ne-am plimba si noi ca nebunii pe acolo....nu avem ce lovi....decat gard...in rest nik....app nu te gandi ca da-m drifturi pe acolo...eu unu nu stiu sa conduc bine..stiu doar lucrurile esentiale...asa ca astept in continuare sfatrile voastre....
Viduka11 is offline   Reply With Quote
Old 19-01-07, 16:52   #8
Cosmin255

Stage 5
 
Cosmin255's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,951
Member of:
[Moderators]
[AUDI]
Default Re: Ce sa cumpar cu 30 mil :P

Vede-ti-va mai baiati de treaba voastra si lasati poligoanele , o sa aveti timp toata viata si de poligoate si de strazi si de tot.
Recunosc , si eu abia asteptam sa iau permis , dar nici in halul asta de disperat nu am fost , n-au intrat zilele in sac
__________________
2009 Audi A4
Cosmin255 is offline   Reply With Quote
Old 19-01-07, 16:58   #9
Viduka11

Stage 3
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 75
Default Re: Ce sa cumpar cu 30 mil :P

in fine...vad ca nu intelegeti nimik..dak noua ne plac masinile..ce vreti...si eu unu nu mai am rabdare....dar vad ca nu ati inteles ce vroiam de la voi....puteti inchide topicul
Viduka11 is offline   Reply With Quote
Old 19-01-07, 17:07   #10
Cosmin255

Stage 5
 
Cosmin255's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,951
Member of:
[Moderators]
[AUDI]
Default Re: Ce sa cumpar cu 30 mil :P

am inteles ma baiatule ca nu e mare filosofie , si ti-am sugerat sa-ti vezi de treaba ta ca mai ai 3 ani si ai sa ai timp apoi , ia-o ca pe un sfat , pb ta...
ca sa fiu ot eu unu as cauta ceva cu tractiune spate
Cosmin255 is offline   Reply With Quote
Old 19-01-07, 17:37   #11
Viduka11

Stage 3
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 75
Default Re: Ce sa cumpar cu 30 mil :P

si cred ca asa o sa si faq....din 4 motive:

1.Ma i-au dupa sfatul vostru.
2.Mama m-ar lasa , dar fratele meu mai mare este de aceeasi parere cu voi.
3.Nu as vrea sa-mi i-au un jaf de masina....
4.Prietenul meu s-a retras din mica noastra afacere..asa ca din cei 30 mil maiam 16 mil.


PS:dar si cand o sa-mi i-au masina.....
Viduka11 is offline   Reply With Quote
Old 19-01-07, 18:03   #12
vali-tgm

Stage 5
 
vali-tgm's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,113
Member of:
[Moderators]
Default Re: Ce sa cumpar cu 30 mil :P

parerea mea este ca nu merita. mai bine il iei pe fratele tau il bati juma de zi la cap te duci in acel poligon cu masina de familie sau ceva si il pui sa te invete si pe u sa conduci.(daca ai un frate cu rabdare putina inveti rpd ca una doua primesti niste sapci) perioada ii lunga de la 15 la 18 incearca si u sa faci alceva....de ex calmeazate cu un scuter, si ala papa benzina si ala scoate fum nu dai din pedale si iti mai alina din suferinta . take care!!!
__________________
BMW E46 320i '99
vali-tgm is offline   Reply With Quote
Old 19-01-07, 18:13   #13
Viduka11

Stage 3
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 75
Default Re: Ce sa cumpar cu 30 mil :P

nu imi place porcariile pe 2 roti :P:P
Viduka11 is offline   Reply With Quote
Old 19-01-07, 20:14   #14
sebaaa

Stage 5
 
sebaaa's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,662
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Ce sa cumpar cu 30 mil :P

ee..acuma vrei si 4 roti..si sa bagi doar tu 30 mil ..nu merita.. inseamna k ai tai iti dau o groaza de bani de buzunar sau ..ca tu knd iesi in oras nu cheltuiesti nici un ban..si o sa vezi k n-a meritat deloc faza asta
si ar merge sa te invete frati-tu sau taica-tu..dar ..mare grija cu garda..k tot nu e 100% legal..si daca/dupa ce te invata.. sa nu te mancance undeva..nu zic unde.. sa iesi cu masina k e ia mama dracu..k risti rau de tot
si instructorul meu m-a avertizat de cateva ori sa nu cumva sa ies cu masina pe strada asa de capu meu, k pierd tot..adik e urat rau
fii atent ce faci cu banii aia : ia-ti haine..k si-asa s-au ieftinit.. adidasi..etc..telefon..poti sa iti iei unu smecher..dar vezi k nu ti-l ia baietii k stai in colentina si ai doar 15 ani ..trist dar adevarat..si cam atat
ma bucur k ti-am bagat cat de cat mintile in cap
sebaaa is offline   Reply With Quote
Old 19-01-07, 20:23   #15
Viduka11

Stage 3
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 75
Default Re: Ce sa cumpar cu 30 mil :P

Chiar asta e problema ca nu prea imi dau bani...am nevoie de ceva imi cumpara ei...dar nu-mi mai da bani de cand m-a prins ca fumez....asa ca strang si eu de pe aici de pe acolo...vad eu....in fine...nu sunt baiat de bani gata...si cand imi bani de buzunar la scoala..nu-mi da mai mult de 10 ron...dar am stiut sa ma mai strang si uite asa am strns bani...in fine e o poveste lunga cu care ma abat de la subiect...m-am hotarat nu mai imi i-au masina....astept sa ma faq mai mare....pana atunci merg pe bicicleta....
Viduka11 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -