Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 19-03-12, 01:16   #1
skLDan

Stock
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 1
Default Ce sa imi cumpar?

Salut , sunt Dan si am 20 ani . Dispun de pana in 10.000 euro , plecand de la 7-8 mii , zic maxim 10 ,pt ca as da ar merita.( plus ca mai trebuie sa iau si 3 tichete si platite taxele care sunt bagate pe gat) Vreau sa imi achizitionez o masina si am asteptat probramul rabla . Pe toate siteurile sunt numai neintelegeri , nu se precizeaza data pana cand sunt ofertele , ofertele vechi inca sunt acolo , fiecare site de lafiecare marca si de la dealer la dealer are cate un mod de a se prezenta .. iar unele sunt chiar fara explicatii . Ce masina mi-ati recomanda ? as dori sa fie cv nu foarte mare.. sa arate bine , motor macar 1.4 un Hatchback dragutz ar merge.. eu ma gandeam la opel astra H 5 usi , acum astept parerile voastre , pe ce merita sa dau banii...!? as vrea sa aiba aer,abs,esp,geamuri-oglinzi electrice,cv airbaguri,inchidere centralizata,cdmp3,computer bord , eu zic ca astea sunt niste dotari standard pt o masina noua.. nu vreau senzorti de ploaie sau alte nebunii ... sfatuiti`ma daca gresesc. (app , mama ma tot coace cu opel Corsa, sa o las la corsa sau sa o tin cu a mea?? )

Last edited by skLDan; 19-03-12 at 01:24.
skLDan is offline   Reply With Quote
Old 19-03-12, 09:20   #2
b01uxd

Stage 5
 
b01uxd's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,524
Member of:
[Oltcit]
[SEAT]
[Unknown Racers]
Default Re: Ce sa imi cumpar?

Quote:
Originally Posted by skLDan View Post
Salut , sunt Dan si am 20 ani . Dispun de pana in 10.000 euro , plecand de la 7-8 mii , zic maxim 10 ,pt ca as da ar merita.( plus ca mai trebuie sa iau si 3 tichete si platite taxele care sunt bagate pe gat) Vreau sa imi achizitionez o masina si am asteptat probramul rabla . Pe toate siteurile sunt numai neintelegeri , nu se precizeaza data pana cand sunt ofertele , ofertele vechi inca sunt acolo , fiecare site de lafiecare marca si de la dealer la dealer are cate un mod de a se prezenta .. iar unele sunt chiar fara explicatii . Ce masina mi-ati recomanda ? as dori sa fie cv nu foarte mare.. sa arate bine , motor macar 1.4 un Hatchback dragutz ar merge.. eu ma gandeam la opel astra H 5 usi , acum astept parerile voastre , pe ce merita sa dau banii...!? as vrea sa aiba aer,abs,esp,geamuri-oglinzi electrice,cv airbaguri,inchidere centralizata,cdmp3,computer bord , eu zic ca astea sunt niste dotari standard pt o masina noua.. nu vreau senzorti de ploaie sau alte nebunii ... sfatuiti`ma daca gresesc. (app , mama ma tot coace cu opel Corsa, sa o las la corsa sau sa o tin cu a mea?? )
ai putea sa iei un logan si sa iti si ramana ceva bani
b01uxd is offline   Reply With Quote
Old 19-03-12, 14:37   #3
TR 69 CRS

Stage 4
 
TR 69 CRS's Avatar
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 251
Default Re: Ce sa imi cumpar?

Sa-i mai ramana bani pentru ce?) Mai bine ia o astra!
TR 69 CRS is offline   Reply With Quote
Old 19-03-12, 23:36   #4
andreiu21ct

Stage 4
 
andreiu21ct's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 266
Default Re: Ce sa imi cumpar?

Astra H e destul de veche - e corecta ce-i drept, fiabila, ieftina la intretinere. Te mai poti uita totusi la Chevrolet - Noul aveo sau chiar Cruze daca te incadrezi in buget(cred ca da). sau Hyundai(noul elantra - e o masina f ok). Skoda fabia.. octavia tour
andreiu21ct is offline   Reply With Quote
Old 20-03-12, 08:55   #5
Nba1

Stage 5
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 357
Default Re: Ce sa imi cumpar?

Sau poti face leasing .....
Nba1 is offline   Reply With Quote
Old 20-03-12, 11:42   #6
darktemplar
Toyota Driver

Stage 4
 
darktemplar's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 217
Member of:
[Toyota]
Default Re: Ce sa imi cumpar?

Hyundai i30, Kia cee'd...niste masini mai noi decat astra H si la fel de corecte...nu mai stiu preturile dar cred ca ies mai bine decat astra din punct de vedere al pretului.
__________________
Arguing on a forum is like runing on special olympics: even if you win, you're still retarded
darktemplar is offline   Reply With Quote
Old 22-03-12, 20:10   #7
skLDan

Stock
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 1
Default Re: Ce sa imi cumpar?

Dati`mi si mie niste linkuri dupa autovit cu Golf 5 (an de la 2007...), pana in 8.000 euro care merita sa vad niste pareri , ca imi place prea mult si m`ar tenta
skLDan is offline   Reply With Quote
Old 22-03-12, 20:51   #8
skLDan

Stock
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 1
Default Re: Ce sa imi cumpar?

... nu merge autovitul momentan
skLDan is offline   Reply With Quote
Old 23-03-12, 17:02   #9
skLDan

Stock
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 1
Default Re: Ce sa imi cumpar?

Dati`mi si mie niste linkuri dupa autovit cu Golf 5 (an de la 2007...), pana in 8.000 euro care merita, sa vad niste pareri , ca imi place prea mult si m`ar tenta
skLDan is offline   Reply With Quote
Old 23-03-12, 17:35   #10
lord_wader

Stage 5
 
lord_wader's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,379
Default Re: Ce sa imi cumpar?

vrei masina noua sau sh? ca nu m-am prins. Ai 10.000+3 tichete sau 7.000+3tichete?
fa-ti bine socotelile, pt ca s-ar putea sa sari de 10.000E daca vrei AC, oglinzi electrice,ABS, ESP etc. Chiar si loganul poate ajunge la aproape 10mii. Nu mai zic ca sunt pesoane care recomanda Cruze la banii astia


< * ABS+EBD
* ESC+TCS
* 6 airbag-uri: airbaguri şofer, pasager, laterale şi cortină
* Aer condiţionat manual, control electronic
* Radio CD cu MP3 cu 4 boxe
* Geamuri electrice faţă
* Scaun şofer şi pasager reglabil manual pe 4 direcţii
* Oglinzi electrice cu încălzire>>

Nu zice nimic de CB, proiectoare ceata,jante aliaj, geamuri el spate, etc

< # mâner schimbător de viteze îmbrăcat în piele
# jante de oţel 14x5.5 şi 15x6.0
# oglinzi electrice şi rabatabile manual
# 4 boxe
# radio CD cu MP3
# banchetă spate rabatabilă 60/40
# faruri cu halogen
# 6 airbaguri>>

Nu are AC(+500E), nu are CB, mp3 etc, iar motorul este 1.2 70Cp, varianta cu 1.2 86Cp costa 11400+500E AC
lord_wader is offline   Reply With Quote
Old 23-03-12, 17:47   #11
skLDan

Stock
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 1
Default Re: Ce sa imi cumpar?

vreau un golf 5 pana in 8mii la mana a doua cu km nu multi.. sau alta masina noua la vreo 9 mii
skLDan is offline   Reply With Quote
Old 23-03-12, 17:47   #12
skLDan

Stock
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 1
Default Re: Ce sa imi cumpar?

fara tichete
skLDan is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -