Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 17-12-11, 11:49   #1
viocdy

Stock
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 2
Default x6 & RR Evoque

Intentionez sa achizitionez in viitorul apropiat o masina personala,noua,de aproximativ 50.000 euro.pendulez intre un bmw x6 (cam chel) si un range rover echivoque cu mult mai multe dotari,dar mult mai putin performant,dar mi-ar place si un porsche cayene diesel,acesta din urma cred k depaseste bugetul.Daca stie cineva cate ceva despre astea,mi-ar fi de mare ajutor.Momentan am un touareg 2,5,dar consuma cam mult si e cam zgomotos,in rest e ok.
viocdy is offline   Reply With Quote
Old 17-12-11, 16:07   #2
Reality Check

Stage 2
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 44
Default re: x6 & RR Evoque

Quote:
Originally Posted by viocdy View Post
Intentionez sa achizitionez in viitorul apropiat o masina personala,noua,de aproximativ 50.000 euro.pendulez intre un bmw x6 (cam chel) si un range rover echivoque cu mult mai multe dotari,dar mult mai putin performant,dar mi-ar place si un porsche cayene diesel,acesta din urma cred k depaseste bugetul.Daca stie cineva cate ceva despre astea,mi-ar fi de mare ajutor.Momentan am un touareg 2,5,dar consuma cam mult si e cam zgomotos,in rest e ok.


Cat despre masinile la care faci referire, am condus BMW X6 si Porsche Cayenne (nu diesel insa), insa nu le-as compara pentru ca au caracteristici diferite: una este SUV, cealalta combina caracteristicile unui SUV cu cele ale unui coupe, fiind mai joasa si avand doar patru locuri.

Last edited by aleks; 30-12-11 at 23:59.
Reality Check is offline   Reply With Quote
Old 18-12-11, 15:56   #3
Floryn2810

Stage 2
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 45
Default re: x6 & RR Evoque

Alege BMW X6 3.5 D
Floryn2810 is offline   Reply With Quote
Old 05-01-12, 16:02   #4
LP_2011

Stage 2
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 39
Default Re: x6 & RR Evoque

Eu as lua Range-ul...E mai deosebit,mai rar.
Eu am un R.R.Sport 4.2 V8 Supercharged din 2005,consumul nu il discut aici ca nu are niciun rost,dar nu am avut nicio problema majora cu el...X6 sunt multe ,RR mai rare....
LP_2011 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -