Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 08-12-11, 11:21   #16
franz34sm
Banned

Stage 5
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 718
Default Re: ma puteti ajuta cu o parere?

Quote:
Originally Posted by ALeXF12 View Post
eu as alege corsa: motor mic, asigurare + impozit mic, piese pe la majoritatea dezmembrarilor.

cat pentru franz: o iei urat de tot pe ulei prietene!!
in primul rind nu-ti sint prieten. si in al doilea rind ramai la topic si lasa uleiurile pt astia ca tine.
franz34sm is offline   Reply With Quote
Old 13-12-11, 22:01   #17
ALeXF12

Stage 4
 
ALeXF12's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 273
Member of:
[AUDI]
Default Re: ma puteti ajuta cu o parere?

Quote:
Originally Posted by franz34sm View Post
in primul rind nu-ti sint prieten. si in al doilea rind ramai la topic si lasa uleiurile pt astia ca tine.
sincer, nu-mi doresc prieteni ca tine. era doar o vorba.

in al 2-lea rand, o cam iei pe ulei pe toate topicurile. chiar nu-ti dai seama ca tot ce postezi e aiurea?
__________________
Seat Leon 1.8T
Audi A3 1.8T
ALeXF12 is offline   Reply With Quote
Old 14-12-11, 10:43   #18
TunerInProgres

Stage 5
 
TunerInProgres's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 914
Member of:
[Opel]
[VW]
Default Re: ma puteti ajuta cu o parere?

gata cu offu...!
Sfat:am avut corsa,ce-i drept mai nou asa ca te sfatuiesc sa alegi corsa,sunt masini bune si fiabile,gasesti piese super-usor iar daca se strica nici nu dai tot salariu pe o luna sa o repari,consum mic,imp minim,intretinere aproape de zero.
In ultimele 3 luni am condus mult un c4 coupe iar mie mi-a placut Citroenul,masina frumoasa si eleganta,silentioasa insa parerea mea este ca piesele sunt cam costisitoare,cel putin la masinile noi,nu stiu la cele vechi dar presupun ca este la fel,nu te-ar aranja un G3?eventual diesel?succes
TunerInProgres is offline   Reply With Quote
Old 16-12-11, 09:30   #19
ballack

Stage 5
 
ballack's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 1,025
Member of:
[CITROEN]
Default Re: ma puteti ajuta cu o parere?

Quote:
Originally Posted by TunerInProgres View Post
gata cu offu...!
Sfat:am avut corsa,ce-i drept mai nou asa ca te sfatuiesc sa alegi corsa,sunt masini bune si fiabile,gasesti piese super-usor iar daca se strica nici nu dai tot salariu pe o luna sa o repari,consum mic,imp minim,intretinere aproape de zero.
In ultimele 3 luni am condus mult un c4 coupe iar mie mi-a placut Citroenul,masina frumoasa si eleganta,silentioasa insa parerea mea este ca piesele sunt cam costisitoare,cel putin la masinile noi,nu stiu la cele vechi dar presupun ca este la fel,nu te-ar aranja un G3?eventual diesel?succes
nu-s asa de scumpe, preturile sunt cam la fel cu unele nemtesti. ca unul care are franceza, iti pot spune ca nu cheltui mai mult decat prietenii care au golf-uri sau polo. chiar mai putin cheltui ca ei.
corsa are un amic, 1.5 diesel, f fiabila.
__________________
Citroen Xsara 1.6 16v 110 CP
ballack is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -