Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 22-12-11, 11:30   #91
franz34sm
Banned

Stage 5
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 718
Default Re: 2 000 de euro ! Ce masina ti-ai luat ?

si eu eram de principiu ca loganu e varza. nici nu se poate numi masina. dar cind am vazut ca dci-ul cu 65 de cai m-a facut cu vectra 1,6 cu 75 de cai ! mi-am schimbat parerea in legatura cu loganu. apoi loganu cu 115 cai dizel a facut si bmw-u cu 116 cai benzina 1,8i. de asta ce zice-ti ? am condus golf 2 dizel motor 1,6. mai mult de 120 nu mergea. poate daca o chinuiam mai mergea pina la 130. da loganu cu motor de 1,5 pina la 140 la ora merge ca un benzinar. dizelurile astea noi merg ca benzinarele. nu prea este diferenta antre ele. de 2000 de euro nu preferati un logan de 5 sau 6 ani decit un golf de 15 sau 16 ani ? e o diferenta cam mare la ani la acelasi pret. voi ziceti ca logan la 2000 de euro care are 5 max 6 ani vechime are pina la 200 de mii de kilometrii. da un golf de 14 sau 16 ani cati kilometrii are ? poate peste 200 de mii. macar loganu e mai spatioasa ca si golfu. si ce-i nou e nou
franz34sm is offline   Reply With Quote
Old 22-12-11, 14:29   #92
AndreiHTX

Stage 5
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 630
Member of:
[SKODA]
[DACIA]
Default Re: 2 000 de euro ! Ce masina ti-ai luat ?

Quote:
si eu eram de principiu ca loganu e varza. nici nu se poate numi masina. dar cind am vazut ca dci-ul cu 65 de cai m-a facut cu vectra 1,6 cu 75 de cai ! mi-am schimbat parerea in legatura cu loganu. apoi loganu cu 115 cai dizel a facut si bmw-u cu 116 cai benzina 1,8i. de asta ce zice-ti ? am condus golf 2 dizel motor 1,6. mai mult de 120 nu mergea. poate daca o chinuiam mai mergea pina la 130. da loganu cu motor de 1,5 pina la 140 la ora merge ca un benzinar. dizelurile astea noi merg ca benzinarele. nu prea este diferenta antre ele. de 2000 de euro nu preferati un logan de 5 sau 6 ani decit un golf de 15 sau 16 ani ? e o diferenta cam mare la ani la acelasi pret.
din nou totul se rezuma doar la viteza de parca atunci cand ne urcam intr-o masina facem tot posibilul sa vedem cat prinde x masina sau "imi place loganu` ca a "facut" un vectra de nu stiu cati cai" eu unul si sunt sigur ca si multe alte persoane nu gandesc "vai a batut loganu vreun harb de masina gata aia e cea mai buna" nu... conteaza si stabilitatea, comfortul, fiabilitatea, intretinerea etc... cunosc cazuri concrete in care intretinerea costa mai mult la un logan 1,5dci decat la un Opel Astra (an 2001) 2,0dti... in fine.. o ducem prea rau cu offtopicareala asta de 2 bani pe threadul omului si n-ajungem nicaieri.. fiecare cu pasaricile lui..

p.s. ca veni vorba de km.. un Golf 3 la 200.000km e net superior unui logan cu 80-100k km la plastice si la zgomotul interior(cel facut pe drumurile denivelate etc) am avut ocazia din fericire sa merg cu ambele masini destul de multi km, suficienti cat sa-mi fac o impresie despre ambele modele... logan mai are cale lunga pana sa devina o masina aproape din toate punctele de vedere de Golf 3...

p.p.s. "dar cind am vazut ca dci-ul cu 65 de cai m-a facut cu vectra 1,6 cu 75 de cai ! mi-am schimbat parerea in legatura cu loganu" > aici mai difera si piesa aia dintre scaun, volan si pedale numita "sofer"
"si eu eram de principiu ca loganu e varza. nici nu se poate numi masina" > Nu am specificat nicaieri ca loganul nu se poate numi masina. Loganul este bun doar sa te duca de la punctul A la punctul B si ATAT. fara valente sportive, viteze de top inimaginabile s.a.m.d. cum am mai vazut in niste topicuri cum se laudau baietii ca prinde logan 200 si cv de km...
__________________
`03 Škoda Octavia Combi 2.0i & `87 Vw Mk 2 GTD


http://www.stickeretop.snrclub.ro/

Last edited by AndreiHTX; 22-12-11 at 14:35.
AndreiHTX is offline   Reply With Quote
Old 22-12-11, 16:37   #93
RVL 2000

Stage 5
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 862
Default Re: 2 000 de euro ! Ce masina ti-ai luat ?

Quote:
Originally Posted by AndreiHTX View Post
p.s. ca veni vorba de km.. un Golf 3 la 200.000km e net superior unui logan cu 80-100k km la plastice si la zgomotul interior(cel facut pe drumurile denivelate etc) am avut ocazia din fericire sa merg cu ambele masini destul de multi km, suficienti cat sa-mi fac o impresie despre ambele modele... logan mai are cale lunga pana sa devina o masina aproape din toate punctele de vedere de Golf 3...
Sincer eu cred ca doar cu una din ele ai mers mai mult, si oricum golf3 cu 200k la bord sunt raritati - nu e o masina pe care sa o iei de "fripturi", ba dimpotriva - este o masina cu care sa-ti faci treaba.

P.S. kilometraju de G3 nu trebuie dat inapoi pentru ca la 300k se reseteaza singur
RVL 2000 is offline   Reply With Quote
Old 22-12-11, 18:05   #94
andrei.andrei

Stage 3
 
andrei.andrei's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 135
Member of:
[VW]
Default Re: 2 000 de euro ! Ce masina ti-ai luat ?

In banii astia gasesti si un G4 -98...ce-i drept, mai fara optiuni si motorul 1.4 ...
andrei.andrei is offline   Reply With Quote
Old 22-12-11, 19:09   #95
raduku

Stage 5
 
raduku's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 384
Default Re: 2 000 de euro ! Ce masina ti-ai luat ?

Quote:
Originally Posted by franz34sm View Post
si eu eram de principiu ca loganu e varza. nici nu se poate numi masina. dar cind am vazut ca dci-ul cu 65 de cai m-a facut cu vectra 1,6 cu 75 de cai ! mi-am schimbat parerea in legatura cu loganu. apoi loganu cu 115 cai dizel a facut si bmw-u cu 116 cai benzina 1,8i. de asta ce zice-ti ?
Compari merele cu perele.De cuplu motor ai auzit?Un motor diesel are cuplu motor mult mai mare decat un benzinar,la aceeasi cilindree.Apoi intra in discutie,raportul CP/KG, rapoartele de transmisie ale celor doua masini,soferul.etc.
Te rog eu nu mai da sfaturi in momentul in care esti praf in materie.
__________________
Proud Suzuki owner.
Future owner of Lancia Delta-Meravigliosa Creatura.
raduku is offline   Reply With Quote
Old 22-12-11, 20:12   #96
AndreiHTX

Stage 5
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 630
Member of:
[SKODA]
[DACIA]
Default Re: 2 000 de euro ! Ce masina ti-ai luat ?

Quote:
Originally Posted by RVL 2000 View Post
Sincer eu cred ca doar cu una din ele ai mers mai mult, si oricum golf3 cu 200k la bord sunt raritati - nu e o masina pe care sa o iei de "fripturi", ba dimpotriva - este o masina cu care sa-ti faci treaba.

P.S. kilometraju de G3 nu trebuie dat inapoi pentru ca la 300k se reseteaza singur
stiam asta. si crezi ce vrei ce am condus mai mult sau mai putin. e important sa stiu pentru mine si care vrea sa asculte/sa creada bine cine nu iar bine! ia cu ce masina crezi tu ca am mers eu mai mult? si unde s-a specificat ca Golf3 e masina de fripturi..ma nene sunteti pe langa rau de tot... ma retrag din discutia asta ca n-are rost.

Last edited by AndreiHTX; 22-12-11 at 20:24.
AndreiHTX is offline   Reply With Quote
Old 22-12-11, 23:26   #97
RVL 2000

Stage 5
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 862
Default Re: 2 000 de euro ! Ce masina ti-ai luat ?

Nu cred ca ai mers cu una anume, doar ca nu ~egal, dar asa cum ai zis nu conteaza ce cred eu.
Eu am mers mai mult cu loganul decat cu G3, cand ma suiam in G3 mi se parea ca bate vantul, si chiar dupa schimbat masiv bucsaraie, troncanea incomparabil cu loganul.

Nu a zis nimeni ca G3 ar fi de fripturi, dar ca sa faci 200kkm/14-15 ani , de ce poate fi? de uz zilnic?
Am ocazia sa merg din cand in cand cu un logan 1.4 cu peste 100kkm, pot sa pun pariu ca orice G3 stock este mai zgomotos la interior.
Mie imi pare rau ca nu au inceput sa fabrice sandero de la inceput, acum imi era usor sa-i aleg o masina ieftina sotiei
Daca tot te retragi, iti urez scucces pe celelalte topicuri.
RVL 2000 is offline   Reply With Quote
Old 25-12-11, 23:10   #98
Lukkas_82

Stage 1
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 18
Default Re: 2 000 de euro ! Ce masina ti-ai luat ?

Quote:
Originally Posted by franz34sm View Post
pai eu am intrebat mecanici batrini cu experienta. si anume : ce masina sa-mi iau care tin si nu se strica asa des ? mecanicu mia zis ca, cu masini japoneze se vine foarte rar la el. da cu masini franceze e plin atelieru. mi-a zis sa nu-mi iau masini franceze. japonezele sint bune.......................oare cine-i mai destept tu sau mecanicu cu experienta in masini ?
Dar nu ti-a spus mecanicul ca numarul de masini frantuzesti este de 5 ori mai mare decat numarul de japoneze? E si normal sa fie mai multe in service-uri,la fel cum vedem multe passaturi si loganuri.
Pt ca e plina tara de ele,nu neaparat pt ca sunt cele mai proaste.


E ca si cum am compara S-urile cu ferrari-urile. Normal ca vedem mai multe S-uri in service-uri,pt ca sunt de 50 de ori mai multe decat ferrari-urile.
Si asta desi stim cu totii ca un ferrari este mai slab calitativ decat un S500,de exemplu.

On Topic : Masini bune la 2000 de euro nu prea exista,si daca nu ai bani pt o masina mai buna atunci inseamna ca nu vei avea bani nici sa o intretii,chiar daca printr-o minune reusesti sa o achizitionezi la pretul dorit.

Last edited by Lukkas_82; 25-12-11 at 23:26.
Lukkas_82 is offline   Reply With Quote
Old 25-12-11, 23:24   #99
Lukkas_82

Stage 1
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 18
Default Re: 2 000 de euro ! Ce masina ti-ai luat ?

Quote:
Originally Posted by AndreiHTX View Post
logan mai are cale lunga pana sa devina o masina aproape din toate punctele de vedere de Golf 3...

..
Glumesti ? Nu am avut nici golf 3 nici logan,dar am mers cu amandoua.Golf 3 e o tigaie de masina,imi aduce aminte de vechea mea dacie.Imi este si rusine sa merg cu un golf 3,nu ca as fi mare fitos dar e masina de pe vremea lui pizvante....

In Logan macar nu te faci de rusine........

PS: Daca tot vorbiti de masini bune,poate ar merita o nemteasca intradevar,dar mai noua de primul razboi mondial daca se poate.
Lukkas_82 is offline   Reply With Quote
Old 26-12-11, 08:19   #100
AndreiHTX

Stage 5
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 630
Member of:
[SKODA]
[DACIA]
Default Re: 2 000 de euro ! Ce masina ti-ai luat ?

Quote:
Originally Posted by Lukkas_82 View Post
Glumesti ? Nu am avut nici golf 3 nici logan,dar am mers cu amandoua.Golf 3 e o tigaie de masina,imi aduce aminte de vechea mea dacie.Imi este si rusine sa merg cu un golf 3,nu ca as fi mare fitos dar e masina de pe vremea lui pizvante....

In Logan macar nu te faci de rusine........

PS: Daca tot vorbiti de masini bune,poate ar merita o nemteasca intradevar,dar mai noua de primul razboi mondial daca se poate.
exemplu clar in care vorbesti in necunostiinta de cauza.. eu unul sunt de parere ca trebuie sa parcurgi ceva km intr-o masina ca sa-ti faci o opinie personala despre ea.. tu probabil ai mers in vreo troaca de golf 3 si aia a fost..si eu am mers intr-un taxi logan ce avea vreo 120.000 km de la Morarilor pana la Unirii si am zis ca voi cadea din el in ce hal zdranganea si ce zgomote scotea... asa ca sunt exemple si exemple nu trebuie sa ne dam cu parerea nefondat.. oricum parerea mea este ca loganul este una dintre ce-a mai criticata masini daca nu cea mai criticata si tot odata care are 2 mari tabere.. cei care sustin ca este o masina buna si cei care o urasc..
AndreiHTX is offline   Reply With Quote
Old 26-12-11, 14:02   #101
Lukkas_82

Stage 1
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 18
Default Re: 2 000 de euro ! Ce masina ti-ai luat ?

E normal sa fie printre cele mai criticate masini,pt ca este cea mai ieftina si nu are comfortul si calitatea altor masini de peste 10 k euro.

Recunosc ca nu am mers foarte des cu G3 (nici nu imi doresc) dar de Logan m-am saturat la propriu.
Cei care isi dau cu parerea despre unele masini o fac 'din poza' fara sa cunoasca masina in sine.

Frati-miu este administrator la o firma in portul cta,firma care a avut pana anul trecut un parc auto format din 32 de loganuri. In 4 ani cat au tinut masinile (2007-2010) nu a avut absolut nici o problema majora cu vreuna dintre ele,exceptand planetare smulse,accidente etc.Si toate aveau peste 150 k km,rupte in 2 de catre soferi.

Au schimbat parcul auto asa cum se face in respectiva firma la fiecare 4 ani,si acum au niste franceze cu care au cam luat teapa (peugeut 206).Bascule,cutii de viteza,ac stricate,alternatoare moarte,etc....

Cei mai mari in functie au primit Skoda 2. Alta belea de masina ( injectoare cazute la 100-120 k km ,injectoare bosh care nu se curata ci se schimba la preturi imense,turbine cazute in veseleie in apropierea 150 k km,ac functionabile doar cand vor ele,amortizoare schimbate la 60 k km,blocaj al cheilor care necesita neaparat deblocarea cu cealalta cheie,sonda litrometrica f**ta,beculete in bord aprinse aiurea gen lichid parbriz,ulei,combustibil,si multe multe altele.)

In jurul meu vad ca mai toti au loganuri.Se plang intradevar de ele ca nu sunt genul de masini pe care si le-ar dori,dar nu pentru ca sunt cele mai proaste din lume. Rar ii vad in service-uri,si atunci cu piese minore sub 100 ron,si nici unuia nu i-a picat vreodata motorul sau cutia de viteze.

Asa ca hai sa nu ne mai dam cu parerea ca 'am vazut la vecinul meu masina stricata',pana nu testezi parerea a cel putin 50 de detinatori ai respectivei masini nu poti afla adevaraul despre ea.
Lukkas_82 is offline   Reply With Quote
Old 27-12-11, 12:00   #102
lord_wader

Stage 5
 
lord_wader's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,379
Default Re: 2 000 de euro ! Ce masina ti-ai luat ?

Quote:
Originally Posted by franz34sm View Post
defapt ala care are 2000 de euro ar trebui sa stie ca de 1500 trebuie luat o masina si 500 pastrat pt reparatii una alta. da si de 1500 poa sa-si ieie o masina bunicica. in legatura cu loganu. pai am un prieten care are dci 65 de cai de 3 ani si are 100 de mii de km. si o da cu 3000 euroi.
Tu nu intelegi ca loganul de 65cai nu se mai fabrica din 2006? deci cele mai noi au deja 5 ani. Poate prietenul tau il are de 3ani luat SH.
Un logan de 3 ani diesel are 70CP sau 85 si se vinde cu peste 3500Edaca nu a fost taxi sau daca nu are 150mii km.

Quote:
Originally Posted by AndreiHTX View Post
cunosc cazuri concrete in care intretinerea costa mai mult la un logan 1,5dci decat la un Opel Astra (an 2001) 2,0dti... in fine..
Ma-n-doiesc de treaba asta, da-mi exemple

Last edited by lord_wader; 27-12-11 at 12:12.
lord_wader is offline   Reply With Quote
Old 27-12-11, 23:15   #103
RVL 2000

Stage 5
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 862
Default Re: 2 000 de euro ! Ce masina ti-ai luat ?

Quote:
Originally Posted by AndreiHTX View Post
... ma retrag din discutia asta ca n-are rost.
Iti dorim succes sa reusesti sa te retragi pana la urma.
Dar ai si tu farmecul tau cand sustii o masina iesita din fabricatie de 12-13 ani care nici la vremea ei nu a fost vreun etalon, ci doar o masina a poporului, masina cu care sa-i faci treaba, aproximativ cum e loganul azi.
RVL 2000 is offline   Reply With Quote
Old 01-01-12, 19:32   #104
BMnWA

Stage 5
 
BMnWA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 9,826
Default Re: 2 000 de euro ! Ce masina ti-ai luat ?

Quote:
Originally Posted by cheluakame View Post
Golf-ul 3 TDi face si 1.6 si 1.8 de la E36. Nu e suficient sa fie E36 ca sa si fuga, iar de consum nu are rost sa mai vorbim.

Din opinia mea Golf 3 TDI sau Honda Civic ... Ambele sunt si sprintene si au si consum relativ mic.
sub nici o forma nu face 1.8,iar 1.6 nu e interesant ca e cel mai prost din curtea scolii. 1.9tdi este ideal sa umbli de dimineata pana seara cu el pe bani putini (comparativ cu benzina) pacat ca au niste preturi prea exagerate,2300-2500 euro.
Quote:
Originally Posted by ALeXF12 View Post
si cand mi-am luat 1.8t am stiut ca daca vreau putere bag cata benzina trebuie si asa am ajuns sa fac cu 55litrii 170km
nu stiu cum,poate ai mers tot cu 1-a altfel nu inteleg cum o masina buna fara scurgeri masive din rezervor poate consuma atata.
Quote:
Originally Posted by laurentiugogu View Post
Cu 2000 de euro nu prea gasesti golf 3, dar sa nu iti iei e36 ca e o epava are un prieten, ti-as recomanda un Opel Tigra.
tigra..maxim pentru fetite e masina,totusi ai vazut cum e ''bancheta'' spate ? ca un scaun de autobuz,un plastic si 2 bucati de burete lipite peste.
Quote:
Originally Posted by Alex4u View Post
Ideea e ca daca se hotaraste la e36 trebuie sa fie constient , ca piesele sunt putin mai scumpe ca de exp la opel astra / golf 3/
asa e,daca esti pe low buget e36 te arde putin la benzina si directie,dar sunt mai scumpe piesele la motor fata de un e36 si sanse mai multe sa te lase ceva..un turbo,o pompa..
Quote:
Originally Posted by Seda View Post
am fost si eu in locul tau ... cu 2000 de euro mi-am luat un golf 3 in 2 usi cu un motor 1.9sdi intretinut cat de cat , recunosc ca am mai bagat in 2 luni 400 de euro in el , dar acuma merge impecabil din punctul meu de vedere
sdi este de luat serios in calcul,e cam semi zeu fara pretentii si cu mult timp liber de plimbat e masina de care ai nevoie,fara turbo fara complicatii.. Am un seat inca cu motorul asta si ma multumeste destul de mult,diesel fara turbo se comporta ca un benzina aspirat,trage din orice ture,nu merge subturat,trage constant..etc
Quote:
Originally Posted by CT97AMD View Post
La banii astia nu mi-as lua altceva decat opel sau honda.
Problema la Opel sunt piesele care cad destul de repede si majoritatea au probleme.Dar daca este intretinuta si schimburile cand trebuie este perfecta.
Honda de preferat Civic pentru ca este o japoneza in care uiti sa mai bagi bani si te distrezi al dracu de bine cu ea,mai ales ca urca foarte mult in ture.
La aman2 marcile as alege 1.6
o honda de 125 cai sau mai grav 160 cred ca executa majoritatea opelurilor ce au pana in 180-190 cai. Nu exista comparatie dintre opel 75 cai cu honda 125 sau 160..e ok si astra de 101 dar tot departe..
Quote:
Originally Posted by quick_5hifter View Post
S-o luam altfel: daca singurul sau cel mai important criteriu pentru alegerea masinii este fiabilitatea, atunci imi schimb recomandarea: Hyundai Accent sau Getz din2002-2004. De preferat motor de 1.3, care este cel mai bun compromis din toate punctele de vedere: are ~85 cp, deci duce masina chiar si la deal ) ;are consumul mai bun decat 1.6 si chiar mai bun decat 1.1, care e mult subdimensionat si trebuie sa mergi cu el turat tare, ca sa poti spune ca mergi; iar fiabilitatea masinilor Hyundai, in general, nu cred ca are cineva curaj sa o conteste, fie ca e vorba de mecanici cu 40 de ani vechime, fie doar tastaturisti fara experienta. De adaugat faptul ca se incadreaza in pretul din titlu, costurile anuaale (asigurari, impozit) sunt rezonabile datorita cilindreei mici, iar anul de fabricatie este destul de recent. De piese nu-i problema, au costuri normale.
PS: recomandasem Toyota Celica in ideea ca potentialul cumparator este tanar si m-am gandit ca il intereseaza ceva mai mult decat o masina cu consum de 4% si care arata cam ca toate celelalte...
PS2: faptul ca sunt multi-multi posesori de bmw e36 si Golf nu inseamna ca toti o duc bine cu ele, sunt doar la moda ) cunosc un bun mecanic din Ct care e specializat pe Bmw-uri, toti constantenii il cunosc: Mihai. De ce oare nu s-o fi specializat pe Honda?
@fasso: in acceptiunea ta, cu ce l-ai ajutat pe autorul topicului prin sfatul tau? Parerea mea e ca nu l-ai ajutat cu nimic, n-ai facut decat sa-i desconsideri pe toti antevorbitorii tai.
Totodata, cred ca ai pretentii cam mari: vrei mecanici buni, dar care sa stie sa-ti scrie proza impecabila pe forum... Parerea mea e ca mecanicii buni nu au nevoie de prea multa scoala si nici nu au timp sa frece menta pe forum, ca noi. Probabil mecanicii buni (si/sau inginerii) au treburi mai importante decat propovaduirea genului liric pe 4tuning.
Nu in ultimul rand, tare sunt curios ce stii tu despre masinile japoneze in general si despre costurile lor de intretinere, fata de ce ai afirmat mai sus...
pentru hyndai gasesti piese in dez ? am avut un hyundai coupe din 2008 si piesele sunt deplasat de scumpe,mai ales ca gasesti majoritatea doar pe original. cati producatori s-au incurcat sa faca piese de hyndai ? peste cati ani gasesti la 2000e ?
Quote:
Originally Posted by franz34sm View Post
de 2000 ati iei logan dizel de 4 sau 5 ani si e mult mai bun ca opelu sau golfu.
relativ,la un injector te ia 70-100 euro iar o pompa 200-250e si turbo la fel 200-250e cel putin. Un golf sau astra il gasesti la 300-600e complet depinde de stare si optiuni..

ia orice masina o prinzi sa fie in stare buna si la bani buni,poate iei ceva masina renumita si fiabila si ai ghinion sa nu fie toate ok pe ea si sa nu fi multumit.. Opel,reno,vw,bmw orice e bun daca a fost ingrijit. Daca ar fi sa imi iau acuma o masina in 2000 sa o am de toata ziua nu m-ar interesa an sau optiuni sau marca,m-ar interesa sa fie masina buna.
BMnWA is offline   Reply With Quote
Old 13-02-12, 13:40   #105
FXA-

Stage 5
 
FXA-'s Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 301
Default Re: 2 000 de euro ! Ce masina ti-ai luat ?

Quote:
Originally Posted by Lukkas_82 View Post
Glumesti ? Nu am avut nici golf 3 nici logan,dar am mers cu amandoua.Golf 3 e o tigaie de masina,imi aduce aminte de vechea mea dacie.Imi este si rusine sa merg cu un golf 3,nu ca as fi mare fitos dar e masina de pe vremea lui pizvante....

In Logan macar nu te faci de rusine........

PS: Daca tot vorbiti de masini bune,poate ar merita o nemteasca intradevar,dar mai noua de primul razboi mondial daca se poate.
Cred ca era mai elegant sa spui ca totusi preferi o masina dupa anul 2000, nu sa jignesti prin atitudinea ta o gramada de oameni care au Golf 3, 2 sau chiar Golf 1. Unii din ei sunt mandri de masinile lor si unde mai pui ca au si de ce!
E parerea ta si te inteleg dar nu ar strica sa te exprimi mai elegant...
FXA- is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -