Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 20-11-11, 14:06   #1
mihail100
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 0
Default Audio!!!

Salut. De inceput sa va zic sunt incepator.
Am nevoie de niste pareri si sfaturi in legatura cu niste subwoofere!!!
Eu mi-am achizitionat un amplificator Peiying (Putere RMS: 2x200W (4ohm), 2x300W (2ohm), 1x500W (4ohm)). Dar dupa ce am mers 2 zile mi-am ars boxele de bas si am ramas cu incinta de la pro jensen ,iar in ea vreau sa pun 2 boxe :
PIONEER
TS-W304R 12" Car Subwoofer
Peak: 1300 watts, RMS: 300 watts, Impedance: 4 Ohms, Single Voice Coil, IMPP Composite seamless cone woofer, Urethane surround, Extended Vented pole yoke, Large binding posts.
Am nevoie de sfat, daca boxele sar potrivi si sa nu le mai ard si pe astea!!!

Si il ultimu rand acest condensator [IMG]http://www.***********/resize?img=files/pictures/produse/medium/06_2010/8395_pro-205.jpg&width=165[/IMG] , pe unde ar terbuie sa intre +de la baterie si pe unde ar iesi catre amplificator!!! la minus am inteles ca iau - din condensator si leg la caroserie iar - de la amplificator tot la caroserie , dar aceiasi intrebare din cele mufe din care iau sa leg la caroserie.

Multumesc.
mihail100 is offline  
Old 22-11-11, 08:23   #2
peter

Stage 5
 
peter's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,588
Member of:
[Xtreme Club Emotion]
[Hyundai]
[VW]
[SKODA]
Default Re: Audio!!!

Ai gresit sectiunea.

Posteaza AICI
peter is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -