Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 03-10-11, 11:30   #1
Aur

Stage 4
 
Aur's Avatar
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 204
Default Maserati 3200 GT ?

Salutare,
Vrea varul meu sa isi cumpere un "sports car" italian care nu costa prea mult.A muncit pe cruaziera si acuma a venit inapoi cu ceva bani si vrea sa isi implineasca un vis :P, N-eam uitat pe net si am gasit multe ferrariuri vechi de 30 de ani la 20.000 dar am gasit si un Maserati 3200 GT din 99 la 16.000 euro. Eu zic ca e pret bun pentru o masina de lux italian dar nu prea stiu asa de multe despre masini ca am 14 ani :P ;
http://cautare.mobile.ro/vehicule/sh...o&pageNumber=1

Ce ziceti? Merita oare?
__________________
Aur is offline   Reply With Quote
Old 03-10-11, 19:25   #2
TR 69 CRS

Stage 4
 
TR 69 CRS's Avatar
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 251
Default Re: Maserati 3200 GT ?

100% nu se merita La banii aia poti lua una noua sau una ~premium SH
TR 69 CRS is offline   Reply With Quote
Old 03-10-11, 20:56   #3
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Maserati 3200 GT ?

Quote:
Originally Posted by TR 69 CRS View Post
100% nu se merita La banii aia poti lua una noua sau una ~premium SH
Corect. Dar niciuna nu e italiana si sport.


Aur: Este o masina senzationala, dar un pic cam grea. Intretinerea e scumpa, ca la orice Maserati, sa nu te astepti sa indeplineasca mai multe roluri. Nu este masina de mers la padure, nu e masina de carat televizoare. Este strict masina de plimbari, de autostrada si de drumuri si benzina buna.
__________________

Official Porsche hater.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 08-10-11, 00:01   #4
RVL 2000

Stage 5
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 862
Default Re: Maserati 3200 GT ?

Daca varu nu e ofiter sau sef de departament (si cred ca nu e, dupa suma) zi sa stea linistit pentru ca visele astea prea mari se transforma in cosmruri.
Pe de alta parte, daca n-are nimic impotriva sa navige doar ca sa se bucure de masina intre doua contracte, e alegerea lui.
Eu la banii astia nu m-as uita mai sus de merc/audi/bmw si nici la astea nu mi-as lua amg/s/m.
RVL 2000 is offline   Reply With Quote
Old 08-10-11, 22:58   #5
steffan
Ford Driver

Stage 5
 
steffan's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,206
Member of:
[FORD]
Default Re: Maserati 3200 GT ?

Quote:
Originally Posted by RVL 2000 View Post
Daca varu nu e ofiter sau sef de departament (si cred ca nu e, dupa suma) zi sa stea linistit pentru ca visele astea prea mari se transforma in cosmruri.
Pe de alta parte, daca n-are nimic impotriva sa navige doar ca sa se bucure de masina intre doua contracte, e alegerea lui.
Eu la banii astia nu m-as uita mai sus de merc/audi/bmw si nici la astea nu mi-as lua amg/s/m.
mai bine i-ai dat un sfat despre masina... nu sa isi ia alt model. poate omul munceste si isi permite si vrea o italianca
steffan is offline   Reply With Quote
Old 09-10-11, 08:27   #6
RVL 2000

Stage 5
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 862
Default Re: Maserati 3200 GT ?

Adevarul e ca nu stiu despre Maserati mare lucru dar faptul ca o masina sport cu 80k la bord se devalorizeza asa de tare imi spune suficient de multe.
O masina sport italiana la acelasi nivel de pret cu un M3 de aproape aceeasi varsta mi se pare prea frumos sa fie adevarat.


Intamplator stiu exact cum stau treburile cu vapoarele de pasageri si pot sa fiu sigur 99% ca varu nu e nici brevetat nici sef de departament pentru ca altfel ar fi alocat mai multi bani pentru un vis (asa cum zice el), mai ales daca nu e familist.
RVL 2000 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -