Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 23-09-11, 15:15   #1
F.Vlad

Stock
 
F.Vlad's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 1
Cool Sfat achizitie Golf 4 TDI !

Dupa multe cautari si intrebari pe forumuri am decis sa astept si acum am strans mai multi bani.Sun 90 % decis sa cumpar un VW Golf 4 1.9 TDI ALH model Generation din 1999/2000. CE spuneti merita 3300 de euro adusa la cheie? Precizez ca masina este intr-o stare impecabila.Oare o sa mai pot recupera taxa de poluare?
F.Vlad is offline   Reply With Quote
Old 18-10-11, 12:41   #2
mihayyy2000

Stage 5
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 486
Member of:
[FORD]
Default Re: Sfat achizitie Golf 4 TDI !

Quote:
Originally Posted by F.Vlad View Post
Dupa multe cautari si intrebari pe forumuri am decis sa astept si acum am strans mai multi bani.Sun 90 % decis sa cumpar un VW Golf 4 1.9 TDI ALH model Generation din 1999/2000. CE spuneti merita 3300 de euro adusa la cheie? Precizez ca masina este intr-o stare impecabila.Oare o sa mai pot recupera taxa de poluare?
In primul rand intereseaza-te cat e taxa. O sa iti treaca de diesel cand ai sa afli. Incearca calculatorul de pe autovit. Cu dieselul e mai greu in zilele astea. Daca vrei neaparat diesel te sfatuiesc sa il iei de la cineva cunoscut (inmatriculat) daca nu nu are rost. Mai bine un 1.4 sau 1.6 benzinar si ai taxa de 500 Euro.
Aia diesel cu 3300 euro are 500.000 km?
__________________
Visinica
mihayyy2000 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -