Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 21-09-11, 17:12   #1
~Bogdan

Stock
 
~Bogdan's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 4
Arrow Sfat achizitionare masina SH

Deci, in primul rand am 18 ani, abia am luat si eu permisul. Am cam 2500 Euro la dispozitie si as dori sa ma ajutati sa-mi aleg prima mea masina. Am doua preferinte : 1. sa nu fie Dacie si 2. sa arate cat de cat bine.
~Bogdan is offline   Reply With Quote
Old 23-09-11, 16:15   #2
cosmin_cosmin_1

Stage 5
 
cosmin_cosmin_1's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 4,001
Default Re: Sfat achizitionare masina SH

nu sunt suficienti bani de dacie buna
pe la ceva sub anii 2000 te incadrezi. opeluri, vw, forduri..ce-si ia omul de rand. in toate o sa bag bani mai repede sau mai tarziu
cosmin_cosmin_1 is offline   Reply With Quote
Old 24-09-11, 01:41   #3
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Sfat achizitionare masina SH

O Solenza. Altceva la banii astia mai greu sa mai si mearga mai multe luni la rand fara sa pice.
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 24-09-11, 06:09   #4
lord_wader

Stage 5
 
lord_wader's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,379
Default Re: Sfat achizitionare masina SH

Anaconda, omu' nu vrea dacie ( banuiesc ca la marca Dacia se referea la pct1 ) el vrea masina straina daca se poate sa arate bine si sa dea si putin pe ea. Fiecare face cu banii lui ce doreste, daca conteaza aspectul si marca atunci sa isi ia un golf3 de 200k km sau un fiat daca o solenza de 70k nu e pe placul sau.

~Bogdan, vezi ca mai sunt CEL putin 3 subiecte de acest gen (la unele s-a comentat pana nu demult ) create tot de persoane cu 2000-2500E care voiau masina, vezi ce scrie si pe acolo. Unii in final au ajuns la cielo.
lord_wader is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -