Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 31-08-11, 00:10   #16
Laptiucu

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 899
Default Re: Sfaturi achizitie . . .

Nu as da atatia bani pe o masina asa veche oricare ar fi ea ... in banii aia gasesti masini foarte ok minim 2008.

Iei SL-ul de 20 ani ... cand pica ceva ce faci?

La 18 ani sa am atatia bani mi-as lua Alfa Romeo Brera.
Laptiucu is offline   Reply With Quote
Old 31-08-11, 16:33   #17
lord_wader

Stage 5
 
lord_wader's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,379
Default Re: Sfaturi achizitie . . .

Quote:
Originally Posted by iPogo View Post
OFF: Lord Wader: Este deja totul planuit =) Piesele le am aproape toate mai imi lipsesc doar cateva, dupa care incepe montarea! Nu ma intrebati nimic mai mult pentru ca nu dau detalii in timpul proiectului,
asa ca atunci cand va fi gata masina veti avea parte de un spectacul vizual atat pe forum cat si in afara lui!
Ok, atunci scuze, sa vedem faptele. Ca vorbe au mai fost si pe alte forumuri si aici cu dacii 4x4, cu tractiune spate etc
lord_wader is offline   Reply With Quote
Old 31-08-11, 20:30   #18
iPogo
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 0
Default Re: Sfaturi achizitie . . .

Quote:
Originally Posted by lord_wader View Post
Ok, atunci scuze, sa vedem faptele. Ca vorbe au mai fost si pe alte forumuri si aici cu dacii 4x4, cu tractiune spate etc
OFF: Nu ai de ce sa te scuzi Lord Wader, ziceam de alte persoane nu de tine oricum! Va dura destul de mult proiectul oricum dar va fi facut!!! Rezultatele conteza oricum... sau cel putin eu la fapte si rezultate ma uit!
iPogo is offline   Reply With Quote
Old 01-09-11, 12:39   #19
TR 69 CRS

Stage 4
 
TR 69 CRS's Avatar
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 251
Default Re: Sfaturi achizitie . . .

Vrei sa fi vedeta la stirile protv??Cred eu ca cel mai bine iti cumperi o masina de 3000-4000e si pui 14.000 in contul tau pana acumulezi experienta necesara sa poti conduce masini de 300cp+
TR 69 CRS is offline   Reply With Quote
Old 02-09-11, 22:44   #20
Raresh01

Stage 4
 
Raresh01's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 170
Default Re: Sfaturi achizitie . . .

Si eu am avut 18 ani si poate asa gandeam si eu. Sincer sa fiu la 18 ani am condus masina de 200 de cai, nu multi dar suficienti ca sa ma bage in sperieti de multe ori combinati cu tractiune spate. Nu iti recomand sa visezi cai verzi pe pereti, gandeste-te la ceva cu o intretinere cat de cat ok. La banii aia cumpara o masina pe diesel cu motor de maxim 2 litri o sa gasesti multe masini care au si ceva cai si nu motoare de 3-4 litri, alea sunt vise.
Eu daca m-as afla in situatia ta as lua o masina de maxim 5000 de euro si restul investiti intr-o miniafacere de familie.
Astea sunt sfaturi adevarate prietene, nu ce iti zic americanii, ei nu stiu cum e in Romanaia, poate ca nici tu nu stii, insa noi cei de aici suntem siguri ca o sa afli si cand o sa-ti dai seama cum este nu o sa fie prea bine.
In banii aia eu totusi as alege un hot hatch.
Raresh01 is offline   Reply With Quote
Old 02-09-11, 22:57   #21
Floryn2810

Stage 2
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 45
Default Re: Sfaturi achizitie . . .

Ca incepator nu ti se pare cam mult M3 si SL 500?
Iar la 18,000 poti cumpara ceva mai moale sa zic ca de exemplu Ford focus St,Honda civic 2.2/type-r,Vw Scirocco,Passat cc,Nissan 350z,noul Opel Astra gtc,Seat leon cupra,Honda s2000...orice ai alege multa bafta insa sfatul meu ca si coleg de forum in caz de te mananca talpa sa iei ceva mai domol de inceput si dupa o perioada sa iei ceva puternic,insa tu stii mai bine ce cheltuieli vrei sa ai si cat de bine te poti abtine..multa bafta
Floryn2810 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -