Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 17-08-11, 16:08   #1
HellFireNT

Stage 1
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 11
Default Pareri ? Golf IV 1.9 SDI

LINK: http://volkswagen.anunturi-auto.4tun...-10383118.html

M-ar interesa masina asta dar as vrea mai multe pareri
Nu e pretul cam mic pt ce ofera ?
Probleme cu masina asta ? sau cu modelul asta in general ?
Ati recomanda ? (Prima masina)
MS ANTICIPAT !
HellFireNT is offline   Reply With Quote
Old 17-08-11, 17:25   #2
HellFireNT

Stage 1
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 11
Default Re: Pareri ? Golf IV 1.9 SDI

yellllllllllllllllllllllooooooooooooooooowwwwwwwww wwwww
HellFireNT is offline   Reply With Quote
Old 20-08-11, 19:08   #3
TzuTzu77
MACS Member

Stage 5
 
TzuTzu77's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,264
Member of:
[MACS]
[Opel]
Default Re: Pareri ? Golf IV 1.9 SDI

Daca e ala la 1500 E, ca din linkul care l-ai pus nu se intelege, e suspect de mic pretul, nici Golf 3 nu gasesti la banii aia. Ca motor, SDI e super ok la consum, intretinere si fiabilitate. A, si e usor de condus, asa ca e ok ca prima masina. Eu am avut motorul asta pe o Fabia, masina era f intretinuta, si intr-un an si ~ 25-30000 km cat am facut cu ea n-am bagat aproape nici un ban in ea, consumul foarte mic, in jur de 4-5%, ca idee cu 40 si ceva de litri cat avea un plin faceam 1000km.
Dezavantajul e ca e un motor foarte lesinat, pt oras e super ok, dar afara in depasiri la viteze mai mari e oribil.
Dar cum am zis, e f ciudat pretul, la banii astia as lua-o si eu, mi-e dor de consumul ala, dar mai mult ca sigur are vreo problema, nu da nimeni asa ceva la banii aia.

PS. Rabdare daca nu ti se raspunde, nu e chat, e un forum, mai bine primesti un sfat cat de cat avizat sau in cunostinta de cauza, decat sa iti raspunda aiurea toti copii.
__________________

2001 Nocturnoblau Astra G Coupe Z20LET
TzuTzu77 is offline   Reply With Quote
Old 20-08-11, 22:24   #4
lord_wader

Stage 5
 
lord_wader's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,379
Default Re: Pareri ? Golf IV 1.9 SDI

nu e inmatriculata si cred ca mai are si vreo problema de genul acte.
lord_wader is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -