Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 22-01-12, 21:05   #1
rwdrulez

Stage 3
 
Join Date: May 2011
Posts: 163
Default Va rog ajutor

Vreau sa imi iau o masina in curand ..chiar daca nu am carnet ... deci sa incep .. am la dispozitie 2000 E ... si vreau o masina ... care este destul de rapida ... care arata bine .. consuma pana in 11l/100km ..... se manevreaza bine ... si sa fie rezonabil de fiabila .. si la care se pot aduce modificari mai ales pe partea de sasiu-motor fara prea multa bataie de cap ..
sper sa nu fiu luat in ras din cauza varstei .... rog seriozitate


Multumesc aticipat ..
__________________
How hard can it be? (J.Clarkson)
rwdrulez is offline  
Old 22-01-12, 21:18   #2
julaikos
Oltcit Driver

Stage 5
 
julaikos's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 6,455
Member of:
[Oltcit]
[4Rally]
Default Re: Va rog ajutor

Solenta,golf...
julaikos is offline  
Old 22-01-12, 21:24   #3
rwdrulez

Stage 3
 
Join Date: May 2011
Posts: 163
Default Re: Va rog ajutor

Quote:
Originally Posted by julaikos View Post
Solenta,golf...

Multumesc dar eu cand am zis rapida ma refeream .. .. la ceva de genul .. 0-100 in 9 secunde sau mai putin
rwdrulez is offline  
Old 22-01-12, 21:32   #4
Dj.Klaus
Oltcit Driver

Stage 4
 
Dj.Klaus's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 209
Member of:
[Oltcit]
Default Re: Va rog ajutor

Quote:
Originally Posted by rwdrulez View Post
Multumesc dar eu cand am zis rapida ma refeream .. .. la ceva de genul .. 0-100 in 9 secunde sau mai putin
Alfa 156, 2500cm, vreo 200cai, dar inainte sa pui puterea si viteza pe primul loc, invata sa conduci.
Dj.Klaus is offline  
Old 22-01-12, 21:42   #5
rwdrulez

Stage 3
 
Join Date: May 2011
Posts: 163
Default Re: Va rog ajutor

Quote:
Originally Posted by Dj.Klaus View Post
Alfa 156, 2500cm, vreo 200cai, dar inainte sa pui puterea si viteza pe primul loc, invata sa conduci.

Apreciez ''grija'' ... stiu sa conduc ... nu stiu toate regulile de circulatie in rest sunt ok. ... si cat despre masina ... alfa 156 arata foarte bine .. dar consumul? ...si e cam mare si greoaie .. .. nu crezi?

Multumesc pentru timpul acordat
rwdrulez is offline  
Old 22-01-12, 21:50   #6
Dj.Klaus
Oltcit Driver

Stage 4
 
Dj.Klaus's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 209
Member of:
[Oltcit]
Default Re: Va rog ajutor

Quote:
Originally Posted by rwdrulez View Post
Apreciez ''grija'' ... stiu sa conduc ... nu stiu toate regulile de circulatie in rest sunt ok. ... si cat despre masina ... alfa 156 arata foarte bine .. dar consumul? ...si e cam mare si greoaie .. .. nu crezi?

Multumesc pentru timpul acordat
Consumul este de 10-11.

Daca intrebi toti copii care au carnet de 3 zile si un pranz si masini puternice luate pe banii parintilor,toti spun sa stiu sa conduca,dar unii mai omoara oameni nevinovati. . Ca sa spui ca stii sa conduci intai trebuie sa faci acolo 30-40mii km .
__________________
http://topcelemai.blogspot.com
Dj.Klaus is offline  
Old 22-01-12, 23:35   #7
steffan
Ford Driver

Stage 5
 
steffan's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,206
Member of:
[FORD]
Default Re: Va rog ajutor

momentan ai 16 ani... fara suparare dar mai ai mult pana la permis k sa te gandesti deja la masina puternica
steffan is offline  
Old 23-01-12, 09:45   #8
peter

Stage 5
 
peter's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,588
Member of:
[Xtreme Club Emotion]
[Hyundai]
[VW]
[SKODA]
Default Re: Va rog ajutor

Foloseste functia "search" a forumului,s-a discutat de n ori ce masina poti sa iti iei cu 2000euro.


Topic closed !
peter is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -