Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 05-05-11, 15:51   #1
Gutuie
Daewoo Driver

Stage 5
 
Gutuie's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 915
Member of:
[VW]
[DAEWOO]
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Arrow Opel Corsa 973cmc [doresc detalii]

Salut ! Vreau sa achizitionez un Opel Corsa, am gasit una an bun, este 2001 dar are motor`ul de 1 (973cmc) si ma intrebam cum se comporta la un motor asa mic daca suntem patru insi in ea,dar cu doi ? care este consumul ei atat in oras dar si in afara. Cum este masina, este fiabila ? intretinerea este scumpa ? dar piesele ?
__________________
Gutuie is offline  
Old 28-05-11, 16:56   #2
jemis90
Opel Driver

Stage 5
 
jemis90's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 361
Member of:
[Opel]
Default Re: Opel Corsa 973cmc [doresc detalii]

gandeste-te de 2 ori inainte sa iti iei masina asta . Vrei sa fuga? asta e de oras 100% si nu fuge nici macar cat un Logan de1.4 incarcat.

calculeaza asa 60 cp la aprox 1000kg+4 inca persoane.....

Cat despre fiabilitate...are "soacra'mea" una asa , in 4 portiere de 3 ani si nu a avut probleme decat la cutie (baga aiurea in viteze..) in rest numai consumabile.Ieftin de tinut la casa omului, piese se gasesc o groaza si pe la dezmembrari .Consum mic (putin sub 7 urban) parca si 5 extern chiar daca e incarcata.

Mai apar ceva probleme la cutia easytronic dar nu e o regula sa apara la toate.
__________________
Renault Megane2 Actual

Corsa b-sold / Rover 25-sold /Clio Mk1 sold
Family - /Logan 2005,Ibiza 2012,MCV 2013\

Last edited by jemis90; 28-05-11 at 16:58.
jemis90 is offline  
Old 28-05-11, 21:09   #3
Gutuie
Daewoo Driver

Stage 5
 
Gutuie's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 915
Member of:
[VW]
[DAEWOO]
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Talking Re: Opel Corsa 973cmc [doresc detalii]

Mi-am dat si eu seama ca nu e o alegere excelenta si m-am axat pe Volkswagen si uite asa mi-am luat Polo motor e super ok si in oras si la drum lung, se infige, chiar daca e 1.3



Topic Closed!
Sa rezolvat nedumerirea.
Gutuie is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -