Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 06-04-11, 18:06   #1
h3x

Stock
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 5
Question Rabla vs. masini electrice

Chiar acum cateva minute am vazut la stiri la TV, ca cei de la minister, care se ocupa de programul "Rabla", vor sa ajute cei care isi dau masina veche sa-si cumpere masini electrice. Ce parere aveti despre aceasta chestie? Va avea succes?

P.S.: Imi cer scuze daca am gresit locul de deschidere a threadului. Va salut!
h3x is offline   Reply With Quote
Old 06-04-11, 19:09   #2
IULY-CLA

Stage 5
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 943
Default Re: Rabla vs. masini electrice

Guvernanti astea latra mult, da fapte zero
IULY-CLA is offline   Reply With Quote
Old 06-04-11, 19:13   #3
h3x

Stock
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 5
Default Re: Rabla vs. masini electrice

Quote:
Originally Posted by IULY-CLA View Post
Guvernanti astea latra mult, da fapte zero
sunt de acord cu tine, dar crezi ca ar avea succes masinile electrice in Romania?
h3x is offline   Reply With Quote
Old 06-04-11, 19:47   #4
IULY-CLA

Stage 5
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 943
Default Re: Rabla vs. masini electrice

La cit costa un litru de benzina ,de ce nu ar avea succes poate asa ar mai scade pretul la benzina
IULY-CLA is offline   Reply With Quote
Old 24-05-11, 22:50   #5
nchivu

Stage 4
 
nchivu's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 174
Default Re: Rabla vs. masini electrice

Quote:
Originally Posted by IULY-CLA View Post
La cit costa un litru de benzina ,de ce nu ar avea succes poate asa ar mai scade pretul la benzina
Sa iti zic eu de ce nu ar avea succes, pentru ca sunt masini de oras(in afara nu poti pleca cu ele pentru ca nu ai autonomie."Nissan Leaf poate parcurge o distanta de maxim 160 km")si nu multi oameni isi permit 2 masini (una de min 15000E si o alata de aproximativ 7-8000) + ca nu ai unde sa o incarci(daca stai la Et. 10 ce faci arunci prelungitoru pe geam).
In plus noi romanii suntem si mult prea "idioti" , ne vaitam de pretul mare al carburantilor in loc sa mergem pe BIOCOMBUSTIBILI.
Gpl este o alternativa buna dar instalatia este destul de costisitoare.
__________________


www.daune-accident.ro - consultanta in vederea obtinelor daunelor ca urmare a unui accident de munca, rutier sau orice alt tip de accident


Acte auto la domiciliu Non-stop
0768 985 428
nchivu is offline   Reply With Quote
Old 24-05-11, 22:56   #6
b01uxd

Stage 5
 
b01uxd's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,524
Member of:
[Oltcit]
[SEAT]
[Unknown Racers]
Default Re: Rabla vs. masini electrice

io dau oltcitu doar pe o honda crz....da nu mai pun nici un leu...schimb pe schimb altfel nu merge :P
b01uxd is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -