Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 10-02-11, 09:36   #1
Tony Ice

Stage 1
 
Tony Ice's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 22
Default Ajutor achizitie BMW E36 si schimbare motor

As dorii sa stiu care sunt procedurile si costurile in urmatoarea situatie: as dorii sa cumpar un bmw e36 coupe cu un motor mai mic 1.6, 1.8 sau o caroserie de e36 si sa motez un motor de 2.5 M50. Ma gandeam chiar sa aduc un 316 de afara sa platesc taxa si pe acesta sa motez motorul. Intrebarea mea este acum in aceasta situatie trebuie sa mai platesc inca o taxa de prima inmatriculare pt motorul de 2.5 pe langa cea de platita initial pt 1.6??? Am inteles ca in cazul schimbarii motorului cu o putere mai mare de 40% decat cea initiala se impun anumite verificari speciale la RAR si as dorii sa stiu care sunt costurile concret..poate sa imi dea cineva care a trecut prin acest proces mai multe detalii???
Tony Ice is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -