Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 18-12-10, 17:29   #16
andreiand1
VW Driver

Stage 4
 
andreiand1's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 264
Member of:
[VW]
Default Re: Ce imi recomandati ???

Ok, dar atunci spune-mi de ce nu se mai vand masinile second neinmatriculate, ca si painea calda ca si pana acum 1-2 ani...doar se inmatriculeaza cu vechea taxa?
Si daca pentru acesti proprietari este o afacere, si au nevoie de rulaj (bani) oare de ce stau cu N masini in targ cu lunile si nu reusesc sa le vanda ca si altadata? Doar se plateste vechea taxa...
Ca sa ne pastram la discutia de pe acest topic, omul dispune de maxim 2000 euro (masina, costuri suplimentare la si dupa achizitie, si cred ca se gandeste si la o revizie inainte de a incepe exploatarea autoturismului).....si spune ca suma e de maxim 2000, deci daca se poate chiar si mai mica inteleg eu.
__________________
"Remember to keep yourself alive, there is nothing more important than that"
andreiand1 is offline   Reply With Quote
Old 18-12-10, 17:39   #17
ZaNe94

Stage 5
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 725
Default Re: Ce imi recomandati ???

nu stiu, asa tin eu minte ca scria pe acolo, cum sta treaba cu piata nu am idee si doar vam zis sa cititi si voi ca e posibil sa fie asa cum zic eu, revin nu imi amintesc exact... oricum bafta
ZaNe94 is offline   Reply With Quote
Old 18-12-10, 18:33   #18
F.Vlad

Stock
 
F.Vlad's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 1
Default Re: Ce imi recomandati ???

Quote:
Originally Posted by andreiand1 View Post
Ok, dar atunci spune-mi de ce nu se mai vand masinile second neinmatriculate, ca si painea calda ca si pana acum 1-2 ani...doar se inmatriculeaza cu vechea taxa?
Si daca pentru acesti proprietari este o afacere, si au nevoie de rulaj (bani) oare de ce stau cu N masini in targ cu lunile si nu reusesc sa le vanda ca si altadata? Doar se plateste vechea taxa...
Ca sa ne pastram la discutia de pe acest topic, omul dispune de maxim 2000 euro (masina, costuri suplimentare la si dupa achizitie, si cred ca se gandeste si la o revizie inainte de a incepe exploatarea autoturismului).....si spune ca suma e de maxim 2000, deci daca se poate chiar si mai mica inteleg eu.
pai stati putin eo nam postat sa va certati fiecare in leg cu taxa:-j) nu aia ma int pe mine ma interesau niste sfaturi despre masinile enumerate doar atat)
F.Vlad is offline   Reply With Quote
Old 20-12-10, 21:37   #19
MariusFastBoy

Stage 2
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 37
Default Re: Ce imi recomandati ???

cunosc pe cineva care are honda si e foarte multumit de ea deci recomand honda

Last edited by MariusFastBoy; 20-12-10 at 21:39.
MariusFastBoy is offline   Reply With Quote
Old 21-12-10, 21:45   #20
F.Vlad

Stock
 
F.Vlad's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 1
Default Re: Ce imi recomandati ???

Quote:
Originally Posted by MariusFastBoy View Post
cunosc pe cineva care are honda si e foarte multumit de ea deci recomand honda
mersi si eu mam axat in principiu pe honda dar sunt in dilema intre honda si rover
F.Vlad is offline   Reply With Quote
Old 22-12-10, 12:52   #21
Laurix

Stage 1
 
Laurix's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 23
Member of:
[Opel]
Default Re: Ce imi recomandati ???

Mai este pana la vara dar... poate scad astia ...taxa asta ~X( si iti poti cumpara o masina buna.. gen :GOLF IV , Opel Astra G 1.7cdti (e ieftina la intretinere si consuma si putin )
Laurix is offline   Reply With Quote
Old 24-05-11, 10:18   #22
F.Vlad

Stock
 
F.Vlad's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 1
Default Re: Ce imi recomandati ???

mam hotarat sa astept si am ajuns la un buget de 3000 euro! TOPIC INCHIS !!!
F.Vlad is offline   Reply With Quote
Old 24-05-11, 10:19   #23
F.Vlad

Stock
 
F.Vlad's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 1
Default Re: Ce imi recomandati ???

m-am gandit sa mai astept si am strans un buget de 3000 euro ! TOPIC INCHIS !!
F.Vlad is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -