Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 12-10-10, 16:07   #1
Detman
Fiat Driver

Stage 5
 
Detman's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 3,228
Member of:
[Fiat]
[VW]
Default Clio Rs/ Audi A4 b5 1.8t

am ocazia sa imi achizitionez o masina, si sa ma incadrez in bugetul de 4000 euro. in acest buget, am gasit clio rs 2001 172 cai, si audi a4 b5 1.8 t interior S-Line, masina ingrijita. stiu ca sunt clase diferite si stiluri diferite, dar ce masina sa imi iau, care vi se pare mai buna?
Detman is offline   Reply With Quote
Old 19-10-10, 20:14   #2
Paul89

Stage 5
 
Paul89's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 360
Default Re: Clio Rs/ Audi A4 b5 1.8t

Quote:
Originally Posted by Detman View Post
am ocazia sa imi achizitionez o masina, si sa ma incadrez in bugetul de 4000 euro. in acest buget, am gasit clio rs 2001 172 cai, si audi a4 b5 1.8 t interior S-Line, masina ingrijita. stiu ca sunt clase diferite si stiluri diferite, dar ce masina sa imi iau, care vi se pare mai buna?
Audi a4
Paul89 is offline   Reply With Quote
Old 19-10-10, 21:15   #3
NEo007

Stage 5
 
NEo007's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 1,562
Default Re: Clio Rs/ Audi A4 b5 1.8t

Fiecare masina are plusuri si minusuri, tu trebuie sa te gandesti la ce o vei folosi.

Clio e very fun to drive si pentru 172 cai are un consum foarte bun. Avea un prieten o jucarie din asta si mai tot timpul avea in jur de 8 consum mediu. Masina sta si se simte execelent pe viraje. Suspensia e foarte rigida, te scutura bine de tot, trebuie mers incet cu ea pe drum rau. Ca minusuri are locul mic in spate, lipsa usilor spate, portbagaj mic. De asemenea e greu si scump sa ii mai cresti puterea.
Audi-ul e o masina mai mare, mai comfortabila, portbagaj mare. Motorul 1.8T are un potential de tuning imens.
Pentru everyday car, as alege Audi, pentru fun car clar Clio.
NEo007 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -