Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 24-09-10, 16:49   #1
xiyxiy

Stage 2
 
Join Date: May 2010
Posts: 42
Default DUMINICA IMI CUMPAR MASINA!! PARERI DESPRE AUTOVIT!

duminica ma duc in autovit(pentru prima oara) sa imi cumpar un astra g 1.7 dti pe la 3500-4000 de euro,gasesc oare astra g ?a fost cineva recent?la ce sa fiu atent cand cumpar masina?sa cumpar una inscrisa s-au adusa?

sa zicem ca una recent adusa costa 3300 neg si o scoate in 3000 de euro +7-800 de euro tot acolo ajung dar este mai bine sa iau de la ,,samsari"?

s-au sa iau una la 3500-4000 inscrisa ?

va rog sa ma ajutati,este prima masina!trec asa greu zilele!
xiyxiy is offline   Reply With Quote
Old 25-09-10, 09:52   #2
darktemplar
Toyota Driver

Stage 4
 
darktemplar's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 217
Member of:
[Toyota]
Default Re: DUMINICA IMI CUMPAR MASINA!! PARERI DESPRE AUTOVIT!

esti sigur ca vrei dti si nu cdti?motoarele dti am auzit ca sunt facute de isuzu si nu sunt chiar un munte de fiabilitate...si tehnologia este mai veche
in alta ordine de idei pari candidatul ideal in a face o gresala avand in vedere nerabdarea ta; sfatul meu: mai redu din turatia motoarelor si gandeste lucrurile la rece analizeaza tot ce gasesti, mergi cu un mecanic daca nu te pricepi foarte bine
intre inscrisa si neinscrisa depinde in primul rand de timpul tau si de ofertele concrete; personal, la o masina euro3-4 as prefera neinscrisa; la una euro 2 inscrisa(nu e cazul aici)...dar asta e doar o opinie personala; daca nu ai timp la dispozitie sa umbli e de preferat cea inscrisa, desi la neinscrisa s-ar putea, daca iti faci bine calculele, sa iesi cu vreo cateva sute de Eu mai ieftin
__________________
Arguing on a forum is like runing on special olympics: even if you win, you're still retarded
darktemplar is offline   Reply With Quote
Old 25-09-10, 12:20   #3
xiyxiy

Stage 2
 
Join Date: May 2010
Posts: 42
Default Re: DUMINICA IMI CUMPAR MASINA!! PARERI DESPRE AUTOVIT!

da stiu ca sunt nerabdator,cdti nu gasesc pentru ca cdti sunt din 2003 in sus,si din 2003 gasesc doar breck,o sa ma duc cu un mecanic,sa vad ce gasesc,
xiyxiy is offline   Reply With Quote
Old 25-09-10, 17:27   #4
~ EWN ~

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 811
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: DUMINICA IMI CUMPAR MASINA!! PARERI DESPRE AUTOVIT!

Quote:
Originally Posted by darktemplar View Post
esti sigur ca vrei dti si nu cdti?motoarele dti am auzit ca sunt facute de isuzu si nu sunt chiar un munte de fiabilitate...si tehnologia este mai veche
in alta ordine de idei pari candidatul ideal in a face o gresala avand in vedere nerabdarea ta; sfatul meu: mai redu din turatia motoarelor si gandeste lucrurile la rece analizeaza tot ce gasesti, mergi cu un mecanic daca nu te pricepi foarte bine
intre inscrisa si neinscrisa depinde in primul rand de timpul tau si de ofertele concrete; personal, la o masina euro3-4 as prefera neinscrisa; la una euro 2 inscrisa(nu e cazul aici)...dar asta e doar o opinie personala; daca nu ai timp la dispozitie sa umbli e de preferat cea inscrisa, desi la neinscrisa s-ar putea, daca iti faci bine calculele, sa iesi cu vreo cateva sute de Eu mai ieftin
numai generaliza....

doar 1.7 dti este facut de isuzu, si este un motor foarte bun....
~ EWN ~ is offline   Reply With Quote
Old 25-09-10, 19:05   #5
xiyxiy

Stage 2
 
Join Date: May 2010
Posts: 42
Default Re: DUMINICA IMI CUMPAR MASINA!! PARERI DESPRE AUTOVIT!

sper sa nu ploua!
xiyxiy is offline   Reply With Quote
Old 25-09-10, 21:27   #6
kathalin

Stage 5
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 1,174
Default Re: DUMINICA IMI CUMPAR MASINA!! PARERI DESPRE AUTOVIT!

Si eu sper sa nu ploua,masina o sa iti gasesti ,dar sa fii atent la cele neinmatriculate pt ca e serioas treaba si CRESTE TAXA GRAV.Sunt imbecilii astai din guver care vor sa puna niste taxe NESIMTITE,ABSURDE!!!!Am intels k pt euro 3 1.8motor taxa de 3mii de euro.Sa nasolit teaba cu masinile de afara din pacate.
kathalin is offline   Reply With Quote
Old 26-09-10, 13:33   #7
ZaNe94

Stage 5
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 725
Default Re: DUMINICA IMI CUMPAR MASINA!! PARERI DESPRE AUTOVIT!

sa ne zici diseara (sau mai rapid) ce tiai luat
ZaNe94 is offline   Reply With Quote
Old 27-09-10, 11:02   #8
xiyxiy

Stage 2
 
Join Date: May 2010
Posts: 42
Default Re: DUMINICA IMI CUMPAR MASINA!! PARERI DESPRE AUTOVIT!

ce am luat?am fost doar ploua!am gasit doar 2 masini astra g 1.7 dti in bani mei (4.000 de euro) sa va spun povestea lor

1)rosie(nu mia placut culoarea) 2001,geamuri electrice,aer conditionat..etc pret 4200,masina a fost lovita a recunoscut..am mers mai departe,dau peste una gri 2001 ,aer conditionat,geamuri etc...pret 4400 ,nu prea am stat mult la discutie cu tipu ca era colorat si nu am avut deloc incredere!

in targ erau multe masini gen bmw seria 7,3,5 mercedes ,audi a4,a6,a8 deci foarte multe masini de lux de la 10.000 in sus ,

mai aveam o masina la un proprietar in bucuresti,il sun si zice ca nu putem sa ne intalnim ca este la servici si ca nu poate sa plece,acu ramane pe miercuri sa ma intelesc cu el:

masina este din 2002 are clima,8 airbaguri,pilot automat....o cumpar de la cineva pe clubopel....ma gandesc ca este mai serios decat ce am gasit eu in targ.

aaa..ala cu masina rosie mia zis sa ii dau 3500 acu si 500 de euro peste 2 sap cand ma conving ca masina e buna,unde e smecheria aici?
xiyxiy is offline   Reply With Quote
Old 27-09-10, 22:20   #9
kathalin

Stage 5
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 1,174
Default Re: DUMINICA IMI CUMPAR MASINA!! PARERI DESPRE AUTOVIT!

Eu zic in primul rand sa te feresti de samsari in primul rand,chilipiruri la ei nu o sa gasesti niciodata,masinile bune care ajung la ei le pun in preturi ridicate intrucat sunt constienti de valoare masinii,cauta sa fie propritari cati mai putin la o masina,si mergi cu ea,poate sa aibe si 500 de mii de km ,dc merge bine nu conteaza nr de km,iar legat de ce zici tu cu ala cu masina rosie.....poate chiar era buna,sau poate nici nu mai vroia cei 500 de euro.
kathalin is offline   Reply With Quote
Old 14-10-10, 18:44   #10
xiyxiy

Stage 2
 
Join Date: May 2010
Posts: 42
Default Re: DUMINICA IMI CUMPAR MASINA!! PARERI DESPRE AUTOVIT!

imi cer scuze ca am intarzaiat asa mult,am luat un astra g 1.7 dti din 2002,clima,8x airbaguri,discuri ventilate pe fata,pilot automat...foarte dotata masina,ma costat 4.000 de euro inscrisa..nu stiu sa bag poze!daca ma ajuta cineva asi fi recunoscator.
xiyxiy is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -