Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 18-07-06, 21:36   #1
crazycop

Stock
 
crazycop's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 6
Smile

Salutare tuturor......vreau sa-mi cumpar o masina pe care s-o tunez.momentan ma gandeam sa-mi cumpar o Lada si s-o tunez(vopsita negru,flacari,bari,praguri,ceva pe la motor+interior) si sunt in dubii pt k nu stiu daca la anu` odata cu asa zisa U.E mai pot circula cu ea pe strada(fabricatie 83 sau 86-una din astea doua cumpar).Voi mai putea circula cu ea????care stiti va rog spuneti-mi.si a 2-a intrbare merita sa fac ce vreau eu adic a sa tunez o Lada(care vreti da-ti si mie niste idee si spuneti-mi va rog cam cat ma va costa) sa mai ine mai astept imi strang bani si imi iau alta masina la mana a 2-a?de ex un cielo sau o dacie!!!
Scuze k am pus atatea intrebari da sunt nou p`aci si vreau sa aflu parerea celor care stiu mult mai multe decat mine.va multumesc anticipat!!!!

masina e ca si cumparata dar mi-e frica ori ca ma va costa pre mult si atunci in comparatie cu pretu masina nu va merita ori ca in 2007 nu voi mai putea merge cu ea din cauza taxleor.cei care stiti va rog sa-mi raspundeti.
crazycop is offline   Reply With Quote
Old 18-07-06, 22:48   #2
200SX
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
200SX's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 5,015
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Tunning....pe o lada:)) don`t laugh

1) cand vb de tuning vorbesti de obicei de bani investiti in masina (intr-o pasiune) care nu vor fi niciodata recuperati
2) deci fapul ca o sa te coste mai mult decat masina nu e de mirare
3) mai bine astepti pana iei carnetul, si cu ocazia asta vezi cum "bate vantul" si cu schimbarile din 2007
4) vrei sa te aflii in treba sau sa faci ceva calumea? studiaza pe net si vezi cu banii tai din ce masina poti obtine ce vrei (o masina care sa arate bine , un sleeper, ceva cu o acustica buna)
5) ai masina? intreba-te daca merita sa investesti suma x in ea, vezi ce alta masina ai putea cumpara cu suma x + banii care ii iei pe masina care o ai deja, si ce ofera acea noua masina
6) si o vorba de duh de la Ford_V6 "masina care ti-o permiti nu e cea pe care poti sa o cumperi ci cea pe care poti sa o intreti" ia aminte la asta ,daca nu esti atent poti sa sfarsesti cu un fier (proiect neterminat) in curte cu banii cheltuiti si fara nici o satisfactie

PS: astea au fost scrise in ideea ca vrei sa faci tuning, nu sa pui oua kinder in varful antenei, sticare cu "pleoshc" pe toata masina, sau poleiala in jurul tevii de evacuare.

PS: banii tai viatza ta, faci cum vrei / nu-mi asum responsabilitatea asupra celor scrise mai sus
200SX is offline   Reply With Quote
Old 19-07-06, 00:08   #3
PointMaster
4Wheels Member

Stage 5
 
PointMaster's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 708
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Opel]
[4Wheels]
Default Re: Tunning....pe o lada:)) don`t laugh

Quote:
Originally Posted by 200SX
nu-mi asum responsabilitatea asupra celor scrise mai sus
cu alte cuvinte " Daca apar manifestari neplacute adresativa medicului sau farmacistului "
PointMaster is offline   Reply With Quote
Old 19-07-06, 11:15   #4
Duruselu
Audi Driver

Stage 5
 
Duruselu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 416
Member of:
[AUDI]
[4Rally]
Default Re: Tunning....pe o lada:)) don`t laugh

duo la pimp my ryde... ti-o fac aia...tunata.... si sincer daca omu vrea sa isi tuneze masina nu stiu de ce altii rad.,... in fine....
Duruselu is offline   Reply With Quote
Old 19-07-06, 11:55   #5
the_mav

Stage 5
 
the_mav's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 599
Default Re: Tunning....pe o lada:)) don`t laugh

hmmmm.... parca mai intrebase cineva de asa ceva...incearca sa cauti si prin forum intre postarile mai vechi, cu ceva ani in urma... daca nu ma inseala memoria...

cert e un lucru: lada are sub 900 kg ) , distributie cu lant, tractiune spate si carburator dublu corp...
frumoasa reteta la un motor de 1.6

think about

ps: si mai are, din pacate, si o forma de sifonier sovietic cu roti...dar asta nu conteaza...ca e un dulap GOL si USOR...
__________________
www.mavturism.ro
STEP ON IT & FLY TO HEAVEN...
Proud owner of SAAB...car for the moment, planning for a plane...
the_mav is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -