Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 21-07-10, 15:08   #1
Contador

Stock
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 0
Arrow Seat Ibiza sau Fiat Punto?

Salut...as dori si eu sa imi cumpar o masina...sh...si am nevoie de niste sfaturi...
Variantele spre care inclin eu cel mai mult sunt Seat Ibiza si Fiat Punto...ambele mai vechiuti oleaca...cam de prin 94-96...cat sa ma incadrez intr-o suma cam de 1000 de euro...Asadar...care ar fi mai buna?Seatul sau Fiatul?
Contador is offline   Reply With Quote
Old 21-07-10, 21:02   #2
JunKer_hP
Old School Cars

Stage 5
 
JunKer_hP's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,343
Member of:
[VW]
[2 Roti]
[Old School Cars]
Default Re: Seat Ibiza sau Fiat Punto?

Quote:
Originally Posted by Contador View Post
Salut...as dori si eu sa imi cumpar o masina...sh...si am nevoie de niste sfaturi...
Variantele spre care inclin eu cel mai mult sunt Seat Ibiza si Fiat Punto...ambele mai vechiuti oleaca...cam de prin 94-96...cat sa ma incadrez intr-o suma cam de 1000 de euro...Asadar...care ar fi mai buna?Seatul sau Fiatul?

care e in stare mai buna , aia sa o iei
JunKer_hP is offline   Reply With Quote
Old 28-07-10, 16:19   #3
ZaNe94

Stage 5
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 725
Default Re: Seat Ibiza sau Fiat Punto?

aceasi clasa, aceias bani mai ai corsa b, volkswagen polo 3 (6n) sau 2f, ford fiesta 3-4(chiar frumusele as zice eu).
din alea 2 eu as face cum a spus si cel dinaintea mea , totusi de fiat-urile astea am auzit ca ar rugini rapid, desi nu sunt sigur
ZaNe94 is offline   Reply With Quote
Old 28-07-10, 20:32   #4
Cozmescu-Alin
REDACTOR 4TUNING

Stage 5
 
Cozmescu-Alin's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 2,467
Member of:
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Rally]
Default Re: Seat Ibiza sau Fiat Punto?

Da de ce fugi de batrana Dacie?

In banii astia poti lua o 1310-1410 cu km buni si o poti face dupa gustu tau.(NU KITCH) sau de asemenea o supernova intretinuta pana in 100 000 la bord. O pui pe GPL daca nu e deja si ai sa vezi ce treaba minunata faci.
Cozmescu-Alin is offline   Reply With Quote
Old 28-07-10, 20:47   #5
ZaNe94

Stage 5
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 725
Default Re: Seat Ibiza sau Fiat Punto?

nu crezi ca pe batranele dacii s-au pus cam multe seturi de motor si s-au facut cam multe antifonari ca sa se mai uite multa lume la ele... eu unul consider mentalitatea asta "ba dacia te tine nai treaba cu dacia faci ce vrei" destul de aiurea.
daca vrei detalii pm ... sa nu umplem topicul baiatului
ZaNe94 is offline   Reply With Quote
Old 28-07-10, 20:51   #6
Cozmescu-Alin
REDACTOR 4TUNING

Stage 5
 
Cozmescu-Alin's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 2,467
Member of:
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Rally]
Default Re: Seat Ibiza sau Fiat Punto?

Quote:
Originally Posted by ZaNe94 View Post
nu crezi ca pe batranele dacii s-au pus cam multe seturi de motor si s-au facut cam multe antifonari ca sa se mai uite multa lume la ele... eu unul consider mentalitatea asta "ba dacia te tine nai treaba cu dacia faci ce vrei" destul de aiurea.
daca vrei detalii pm ... sa nu umplem topicul baiatului
Nu umplem topicu cu abureli doar ii dam detalii care il vor ajuta.

Intradevar exista si dacii pentru care nu prea merita sa te strofoci sa zicem asa dar prin numaru mare in care s-au produs au avantajul ca sunt multe si in stare foarte buna.Uite spre exemplu cunosc o dacie care a apartinut unui medic,care acuma are......mult peste dar avea 42 000 la bord si mergea ca unsa.Si a vanduto cu 40 milioane.....doar pentru ca nu mai avea loc pentru ea.Daca stai umpic asa la panda,si daca ai cunostiinte multe sunt mari sanse sa gasesti ceva foarte frumos.
Cozmescu-Alin is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -