Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 21-07-10, 11:53   #1
Contador

Stock
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 0
Arrow Seat Ibiza vs Fiat Punto!Need help!

Salut...as dori si eu sa imi cumpar o masina...sh...si am nevoie de niste sfaturi...
Variantele spre care inclin eu cel mai mult sunt Seat Ibiza si Fiat Punto...ambele mai vechiuti oleaca...cam de prin 94-96...cat sa ma incadrez intr-o suma cam de 1000 de euro...Asadar...care ar fi mai buna?Seatul sau Fiatul?
Contador is offline   Reply With Quote
Old 21-07-10, 14:09   #2
B-99-SAA
Daewoo Driver

Stage 5
 
B-99-SAA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 3,540
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Seat Ibiza vs Fiat Punto!Need help!

Quote:
Originally Posted by Contador View Post
Salut...as dori si eu sa imi cumpar o masina...sh...si am nevoie de niste sfaturi...
Variantele spre care inclin eu cel mai mult sunt Seat Ibiza si Fiat Punto...ambele mai vechiuti oleaca...cam de prin 94-96...cat sa ma incadrez intr-o suma cam de 1000 de euro...Asadar...care ar fi mai buna?Seatul sau Fiatul?
In primul rand nu ai postat unde trebuie! Exista sectiune speciala pt aceste intrebari AICI. Si ca sa iti raspund si la intrebare, cauta un seat mai intretinut, fiatul e prost (astea mai noi nu neaparat, dar daca zici ca vrei ceva mai vechi...). Deci te sfatuiesc sa te opresti la Seat.
__________________
Ex: '98 Daewoo Tico SX -> sold!
Ex: '00 Daewoo Cielo Hatchback -> sold!

Now: '01 VW Golf variant -> no topic
B-99-SAA is offline   Reply With Quote
Old 21-07-10, 15:10   #3
Contador

Stock
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 0
Default Re: Seat Ibiza vs Fiat Punto!Need help!

Mersi pentru raspuns...
Contador is offline   Reply With Quote
Old 21-07-10, 15:42   #4
sponsoru

Stage 5
 
sponsoru's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 673
Default Re: Seat Ibiza vs Fiat Punto!Need help!

Grea alegere. Ambele modele sunt cu probleme. Seat-ul ibiza nu a stralucit mai ales inainte de anii 2000 cand nu impartea prea multe repere cu vw. Eu recomand un punto . Mare grija la rugina unde sunt probleme pe la pasajele din spate, contraaripi,esapament . Oricum pe la 1000 de euro mi-e greu sa cred ca o sa gasesti ceva care sa fie in stare buna.
__________________
Te-ai nascut original , Nu muri o copie ..

sponsoru is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -