Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 08-07-10, 17:22   #1
funk1

Stock
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 1
Default Honda Civic!

Salut! As dori sa-mi achizitionez o Honda Civic modelul '92-'95. Ce pareri aveti despre aceasta masina: fiabilitate, intretinere. Vreau sa stiu cam tot ce tine de aceasta masina, daca este scumpa la piese. Astept raspuns. Multumesc!
funk1 is offline   Reply With Quote
Old 11-07-10, 01:23   #2
dreaq

Stage 5
 
dreaq's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 500
Default Re: Honda Civic!

Iti spun eu tot ce e de stiut dar te costa 150 euro. Poti sa ma platesti pe mine sau poti cauta ca orice om care vrea ceva .

Toti am vrea mura`n gura dar din cand in cand mai trebuie sa si depunem efort.
__________________
Drifting with the wind..
dreaq is offline   Reply With Quote
Old 11-07-10, 10:49   #3
VirusicaX

Stage 2
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 31
Default Re: Honda Civic!

Nu inteleg de ce esti rau .

Ti-a facut omul asta ceva? Esti cumva o enciclopedie a marcii Honda?

Doamne ce oameni....
VirusicaX is offline   Reply With Quote
Old 11-07-10, 11:05   #4
dreaq

Stage 5
 
dreaq's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 500
Default Re: Honda Civic!

Nu, dar candva m-a interesat acelasi model si stiu destul de multe despre modelul respectiv .

Faza nu e ca sunt rau , ci multi de aici se asteapta sa le dai mura`n gura orice . Vrei sa stii , cauti , raspunsurile se gasesc ! Daca eu mi-am pierdut timpul facand asta de ce i-as face lui un rezumat moca?
dreaq is offline   Reply With Quote
Old 11-07-10, 11:08   #5
VirusicaX

Stage 2
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 31
Default Re: Honda Civic!

Si cum se comporta masinuta daca tot zici ca acum stii atatea despre ea ?
VirusicaX is offline   Reply With Quote
Old 11-07-10, 11:28   #6
dreaq

Stage 5
 
dreaq's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 500
Default Re: Honda Civic!

Merita , mai ales motorizarile v-tec . Insa daca vrei siguranta orienteaza-te catre altceva ,nu sunt cunoscute ca fiind foarte rezistente.
dreaq is offline   Reply With Quote
Old 11-07-10, 21:44   #7
~ EWN ~

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 811
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Honda Civic!

Quote:
Originally Posted by dreaq View Post
Nu, dar candva m-a interesat acelasi model si stiu destul de multe despre modelul respectiv .

Faza nu e ca sunt rau , ci multi de aici se asteapta sa le dai mura`n gura orice . Vrei sa stii , cauti , raspunsurile se gasesc ! Daca eu mi-am pierdut timpul facand asta de ce i-as face lui un rezumat moca?
Da tu de ce ai deschis atatea threaduri (23 la numar, iar in majoritatea ceri cate ceva)? De ce nu ai cautat pe alte forumuri?

Daca nu vrei sa ajuti stai deoparte si taci, daca vrei sa dai un sfat, altul decat "am auzit eu ca vtec e tare" pe care il stiu toti, poti sa o faci, intr-un mod civilizat....inteleg fratilor ca v-a afectat criza dar de aici pana a cere 150 de euro pentru niste informatii e cale lunga.
~ EWN ~ is offline   Reply With Quote
Old 11-07-10, 23:42   #8
dreaq

Stage 5
 
dreaq's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 500
Default Re: Honda Civic!

Am cerut cand n-am gasit raspunsurile . Cu alte cuvinte am cautat intai! Nu-mi spune mie sa tac daca nu intelegi situatia! Daca baietelul dadea un search mic gasea destule informatii.

Ajut pe cine merita ajutati si care depun un minim efort. Nu am nevoie de banii lui ,a fost doar ca sa vada ca nu totul e moka , ca e vorba de bani sau de timp.

N-am zis ca v-tec e tare , asa sa te exprimi cu reisarii tai de la coltul blocului , am zis ca merita.
dreaq is offline   Reply With Quote
Old 14-07-10, 12:00   #9
andreiand1
VW Driver

Stage 4
 
andreiand1's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 264
Member of:
[VW]
Default Re: Honda Civic!

Daca aveti de dat un raspuns obiectiv intrebarii puse pe acest topic, dati-l.
Nu inteleg de ce pe un forum auto trebuie sa fim asa de filosofi si sa ne apucam sa invatam pe altii ca informatia nu e de gratis si ca putea sa isi rezolve problema si in alta parte....pur si simplu omul este membru si a pus o intreabare/solicitare.
Ce ii doare pe unii de trebuie sa faca pe zmei-paralei si sa inceapa cu alte pilde si invataturi care tin de alte forumuri.
Inteleg ca, criza e si mai mare in ultimul timp dar de ce trebuie sa ne zgarcim si la sfaturile pe care le dam, de parca ne-ar costa ceva din leafa pe care o luam sa ajutam intre noi.

Si ca sa fiu ontopic...din discutiile cu alte persoane (unii si posesori de civic din generatia a cincea) se spune despre ele ca sunt foarte fiabile la partea de motoare, dar cam scumpe la partea de intretinere (ex elemente de caroserie).
Poate te ajuta cu ceva, poate nu, dar am spus in mare cam ce stiu despre acest model. Sunt VW driver si la japoneze nu am cunostinte prea vaste.

Numai bine!
__________________
"Remember to keep yourself alive, there is nothing more important than that"

Last edited by andreiand1; 14-07-10 at 12:06.
andreiand1 is offline   Reply With Quote
Old 14-07-10, 13:35   #10
ZaNe94

Stage 5
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 725
Default Re: Honda Civic!

toti spun de honda civic ca e un model respectat, si cu o fiabilitate de invidiat , plus ca in banii astia nu stiu ce mai gasesti cam in aceasi situatie care sa nu se gaseasca pe toate drumurile . (astra f, golf 3, etc.)
plus ca arata al niabii de bine.
eu spun sa iti iei, sunt masini bune, toti o zic.
ZaNe94 is offline   Reply With Quote
Old 16-10-10, 14:52   #11
soryn-cj

Stage 4
 
soryn-cj's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 270
Member of:
[Honda]
Default Re: Honda Civic!

Quote:
Originally Posted by dreaq View Post
Merita , mai ales motorizarile v-tec . Insa daca vrei siguranta orienteaza-te catre altceva ,nu sunt cunoscute ca fiind foarte rezistente.
ma faci sa rad..
Honda e printre cele mai fiabile
soryn-cj is offline   Reply With Quote
Old 16-10-10, 18:35   #12
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Honda Civic!

Quote:
Originally Posted by soryn-cj View Post
ma faci sa rad..
Honda e printre cele mai fiabile
Tu nu stii sa citesti ce scrie omul?

Nu a spus ca nu-s fiabile, ci ca nu-s sigure.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 16-10-10, 23:05   #13
soryn-cj

Stage 4
 
soryn-cj's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 270
Member of:
[Honda]
Default Re: Honda Civic!

Quote:
Originally Posted by ionut_cluj View Post
Tu nu stii sa citesti ce scrie omul?

Nu a spus ca nu-s fiabile, ci ca nu-s sigure.

din ce scrie omul se poate intelege mai multe lucruri..cum de altfel se intelege cum ca nu ar fi sigure(motorizarea)
rezistente la ce ? iar la motorizare ma bate gandu...din ce moment s-a vorbit de motor

pace
__________________
Honda Civic EG3 D13B2
Astra F-CC C14NZ
soryn-cj is offline   Reply With Quote
Old 16-10-10, 23:11   #14
ZaNe94

Stage 5
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 725
Default Re: Honda Civic!

Discutia pe baza masinii asteia sa deschis acum vreo 3 luni. Cred ca si-a luat omu masina sau s-a reprofilat (poate vrea elefant acum) nu cred ca mai are sens sa va contraziceti.
ZaNe94 is offline   Reply With Quote
Old 18-10-10, 11:19   #15
Herbas

Stage 5
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 438
Member of:
[Fiat]
Default Re: Honda Civic!

soryn-cj daca sti sa citesti romana la nivelul la care ai scris mai sus, nu e de mirare ca tu intelege mai multe lucruri.
Herbas is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -