Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 18-05-10, 12:19   #1
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default 4000 E pentru o duba de persoane

pentru la munca, am gasit pana acum un vito din 99, 300 000 km, motor de 2.3 mici probleme....
1994 vw transporter parca, tot de persoane, 9 locuri, 1.9 TDI, 75 cp parca...
precizez, din tara maxim 4000, din afara 3500 neinscrisa. voi ce parere aveti?
mie nu-mi surade deloc vw..... acum suntem in dilema... vrem ceva mai nou si km putini
vacaroz is offline   Reply With Quote
Old 19-05-10, 08:21   #2
Laptiucu

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 899
Default Re: 4000 E pentru o duba de persoane

are un prieten vito ... l-am condus si pot zice ca se descurca bine in orice situatie. motorul e fiabil pe el si asta il are de 4 ani dar in afara de mici probleme nu a avut nimic serios deci nu pot decat sa-l recomand.
despre transporter nu pot sa-ti zic nimic pentru ca nu am condus niciunul. un amic care le-a condus amandoua (si un transporter si vito de care aminteam mai sus) recomanda tot vito. singurul avantaj al transporterului este motorul mai mic = taxe mai mici si cam atat.

bafta multa.
Laptiucu is offline   Reply With Quote
Old 23-05-10, 12:02   #3
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: 4000 E pentru o duba de persoane

deja a fost achizitionata transporterul....cheala, nici manerele de la geam nu mai sunt/... tapiserie lipsa, adica niste placaje ici-colo....ceva probleme la articulatii etc...eu unul as fi optat pt vito
vacaroz is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -