Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 20-04-10, 11:45   #1
alex.p7m

Stage 5
 
alex.p7m's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 4,699
Member of:
[DACIA]
[2 Roti]
[Opel]
Default salutare

Buna ziua am si eu o intrebare ... si totodata o povestioara :

Mi`am achizitionat de curand o masina Opel Astra F C/C 1993 EURO2 , motor 1.4 cod motor C14NZ si m`am hotarat ieri sa telefonez la rar ptr a`mi face o programare la RAR , bun ... toate bune si frumoase pana cand azi ajung acolo completez fisa , imi ast randul , si ajung cu masina inauntru ( masina este de provenienta germania ) ... am toate actele necesare la mine vine un domn de acolo imi face ce avea d facut el ... dupa care ma trimite la casierie sa platesc ... ma asteptam sa platesc autenticitatea si itp`ul ... nu ma ast sa treaca de 3 mil .... cand ajung la casierie ... doamna casiera imi arunca un scor imens pe tava 718 LEI ... OMOLOGARE EUROPEANA ... cik ... am mai inmatriculat in ianuarie o masina un hyundai dar nu am avut nici un fel de problema ... intrebarea mea este CE ESTE ACEASTA OMOLOGARE EUROPEANA IN CE CONSTA ... sau o fi vreo vrajeala de`a lor sa mai faca rost de bani ?! astept nerabdator niste raspunsuri / sugestii / sfaturi ... multumesc - stima
__________________
YM alex_p7m sau TEL 0764.944.033

Last edited by alex.p7m; 20-04-10 at 11:48.
alex.p7m is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -