Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 28-02-10, 20:51   #1
srn_x

Stock
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 8
Default Citroen C3 Picasso vs Kia Soul vs Suzuki SX4

Salut,
In functie de experienta voastra ce masina ati alege dintre cele enumerate mai sus?
Nu discut despre cum arata, parerile sunt subiective, ci despre fiabilitate, siguranta, spatiu interior, intretinere...etc.
Multumesc.
srn_x is offline   Reply With Quote
Old 28-02-10, 22:52   #2
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Citroen C3 Picasso vs Kia Soul vs Suzuki SX4

C3 Picasso
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 01-03-10, 13:14   #3
LAZ'u

Stage 4
 
LAZ'u's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 286
Member of:
[PEUGEOT]
[2 Roti]
Default Re: Citroen C3 Picasso vs Kia Soul vs Suzuki SX4

C3 picasso, clar, motor bun, design special...ce sa mai o masina frumusica, trebuie sa ai grija sa nu se infiltreze apa.
LAZ'u is offline   Reply With Quote
Old 01-03-10, 17:02   #4
Herbas

Stage 5
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 438
Member of:
[Fiat]
Default Re: Citroen C3 Picasso vs Kia Soul vs Suzuki SX4

C3 picasso mi se pare urat cu spume, noroc ca are niste motoare pe cinste. Nici kia soul nu e departe la uratenie, dar parca imi place mai mult (in comparatie cu C3).
Din astea 3 o prefer pe cea care nu isi prea are locul in comparatie si anume suzuki. In primul rand ofera si 4x4, care din cunostintele mele nu este oferit de celelalte doua. Are un design mai cu picioarele pe pamant motoare decente si deja e pe piata de suficient timp cat sa isi dovedeasca fiabilitatea.
__________________
If you go fast you die fast
Herbas is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -