Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 28-02-10, 19:46   #16
plictisit

Stage 5
 
plictisit's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 5,135
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Inferno Motorsport]
[Echipa de sprijin]
[4Rally]
Default Re: Buget 4000 e

try opel astra 1.6, cel din 2000/2001 sau ma rog
plictisit is offline   Reply With Quote
Old 01-03-10, 17:08   #17
Herbas

Stage 5
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 438
Member of:
[Fiat]
Default Re: Buget 3500

Quote:
Originally Posted by demin2609 View Post
Eu ti-as recomanda Megane 1 sau Laguna 1 cu motorizarea 1.6 16v, sunt euro 3, economice, puternice, nu cad ca opel si ford, nu ruginesc, sunt confortabile, piese ieftine!
Asa e, cad mai repede de obicei.
Herbas is offline   Reply With Quote
Old 01-03-10, 21:35   #18
ZaNe94

Stage 5
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 725
Default Re: Buget 3500

Quote:
Originally Posted by demin2609 View Post
Eu ti-as recomanda Megane 1 sau Laguna 1 cu motorizarea 1.6 16v, sunt euro 3, economice, puternice, nu cad ca opel si ford, nu ruginesc, sunt confortabile, piese ieftine!

Daca te intereseaza da-mi pm sa iti dau mai multe detalii!
deci tu zici ca un renault e mai bun decat un opel sau un ford. deci un francez e mai mester ca un neamt.

mai spart!
ZaNe94 is offline   Reply With Quote
Old 01-03-10, 21:43   #19
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Buget 4000 e

ce experienta ai tu in acest domeniu, ZaNe94?
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 01-03-10, 21:53   #20
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Buget 4000 e

Neamtul are doua perechi de oo sau de ce ar fi inginer mai bun ? Cand o sa dispara de pe encefalul vostru legendele astea ? Masini bune gaseti peste tot, la japonezi, nemti, suedezi, italieni, francezi, etc. Sa ai impresia ca nemtii sunt dati dracu si fac rahatul praf fata de francezi este o dovada de un orizont destul de limitat.

De exemplu un Megane RS bate un Golf GTI pe circuit de il astupa, sau e flacara violet de vina ?

Apropo, vezi ca Ford este brand american nu german.

Last edited by _anaconda_; 01-03-10 at 22:11.
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 01-03-10, 23:36   #21
ZaNe94

Stage 5
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 725
Default Re: Buget 4000 e

da frate mai prins, am 16, da am stat si eu pe langa tata prin ce masini a avut si am putut face comparatie dintre opel si renault. intradevar modele mai vechi, r19 si kadett (ambele diesel, nu mai stiu cmc). si asta cred ca o stii din cultura ca germanii sunt mai meseriasi in ce e tehnic, ca masinile nu apartin genului liric.

hai frate, toti, "ba, tu ai 16, mars ,ma, muc la nas!"
ZaNe94 is offline   Reply With Quote
Old 01-03-10, 23:42   #22
ZaNe94

Stage 5
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 725
Default Re: Buget 4000 e

Quote:
Originally Posted by _anaconda_ View Post
Neamtul are doua perechi de oo sau de ce ar fi inginer mai bun ? Cand o sa dispara de pe encefalul vostru legendele astea ? Masini bune gaseti peste tot, la japonezi, nemti, suedezi, italieni, francezi, etc. Sa ai impresia ca nemtii sunt dati dracu si fac rahatul praf fata de francezi este o dovada de un orizont destul de limitat.

De exemplu un Megane RS bate un Golf GTI pe circuit de il astupa, sau e flacara violet de vina ?

Apropo, vezi ca Ford este brand american nu german.
da ma, da uite ca poti sta sa compari la multi, si au probleme mai des cu ce e frantuzesc, mai ales la peugeot (stiu ca unele au motoare de bmw, dar cele care nau is stricacioase tare). si ce daca megane-ul bate golf-ul, aici e vorba de calitate rezistenta. a,da nu ca bugatti veyron e cel mai tare, sau care o fi mai puternica. fi serios, asta gandeste finamiu de 9 ani care sa apucat el sa calculeze cati centi sau dolari tre sa faca pe zi ca sa stranga bani sa isi ia de ala cand face 18 sau 20.

si da masini bune gasesti si la japonezi si italieni si la toti, da stiu sigur de francezi cas varza.

da fordu e american, da e pus pe langa astea nemtesti de obicei

Last edited by ZaNe94; 01-03-10 at 23:44.
ZaNe94 is offline   Reply With Quote
Old 02-03-10, 00:03   #23
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Buget 4000 e

Quote:
Originally Posted by ZaNe94 View Post
da ma, da uite ca poti sta sa compari la multi, si au probleme mai des cu ce e frantuzesc, mai ales la peugeot (stiu ca unele au motoare de bmw, dar cele care nau is stricacioase tare). si ce daca megane-ul bate golf-ul, aici e vorba de calitate rezistenta. a,da nu ca bugatti veyron e cel mai tare, sau care o fi mai puternica. fi serios, asta gandeste finamiu de 9 ani care sa apucat el sa calculeze cati centi sau dolari tre sa faca pe zi ca sa stranga bani sa isi ia de ala cand face 18 sau 20.

si da masini bune gasesti si la japonezi si italieni si la toti, da stiu sigur de francezi cas varza.

da fordu e american, da e pus pe langa astea nemtesti de obicei
Le incurci rau.
BMW are motoare diesel de peugeot, alea de 2 litri, si benzinare de 1.6 facute in colaborare cu PSA.
Francezii fac niste masini senzationale, mai ales Peugeot si Citroen, dar nu ma astept ca tu sa stii asta.
__________________

Official Porsche hater.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 02-03-10, 07:10   #24
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Buget 4000 e

Eu stiam ca unele motoare sunt facute in colaborare, nu ca sunt de la X sau Y. La capitolul 2.0d BMW sta bine, are intre 184 si 204CP.

@ Zane - da, ai dreptate...sunt varza.
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 02-03-10, 12:35   #25
ZaNe94

Stage 5
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 725
Default Re: Buget 4000 e

Quote:
Originally Posted by ionut_cluj View Post
Le incurci rau.
BMW are motoare diesel de peugeot, alea de 2 litri, si benzinare de 1.6 facute in colaborare cu PSA.
Francezii fac niste masini senzationale, mai ales Peugeot si Citroen, dar nu ma astept ca tu sa stii asta.
peugeot, nu stiu, eu am vorbit cu un vecin care are 607 si cu o fata care are un 206 si au avut probleme, si mai toti zic ca cei peugeot e rau, da am spus eu cumva ca care si cum e cu motoarele, am zis ca unele peugeot-uri au motoare de bmw. nu a zis de astea diesel si astea pe benzina care, cum sunt impartite, ca nu le stiu. nu ma interesat. da stiu ca au colaborat in unele parti.
si hai nu te da ca tu esti mai mare si ai avut tu cateva masini, ca pun pariu ca multi de aici erau la fel ca mine, stiau unele lucruri si dinainte sa aiba prima masina. ca daca te intereseaza vorbesti cu toti din juru tau sa afli.
ZaNe94 is offline   Reply With Quote
Old 02-03-10, 12:41   #26
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Buget 4000 e

Gresit -

Quote:
si mai toti zic ca peugeot e rau
Corect -

Quote:
si mai toti care nu au treaba cu domeniul auto zic ca peugeot e rau
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 02-03-10, 12:43   #27
ZaNe94

Stage 5
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 725
Default Re: Buget 4000 e

pai da, nu cred ca aici era vorba de vreun poet care prefera mersul cu caleasca printre salcamii infloriti.
ZaNe94 is offline   Reply With Quote
Old 02-03-10, 12:46   #28
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Buget 4000 e

Nu au treaba cu domeniul auto = cunostinte putine / inexistente. Chiar asa greu e sa te prinzi de anumite chestii ?
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 02-03-10, 12:53   #29
ZaNe94

Stage 5
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 725
Default Re: Buget 4000 e

eu ma prind greu? normal ca e vorba de aia ma, nu ai reusit tu sa prinzi faza ca ma refeream la ei, si nu prea te duce sa iti dai seama ca eram oleaca sarcastic cu poetul si zici de mine. hai ca o las asa ca ai experienta pe forum si te sutin astia pe tine. chiar daca o dovedesti ca esti mai redus de felu tau. hai treaca. nui umplem baiatului topicu de cearta noastra.
rog un moderator sa stearga ca incurca pe multi.
ZaNe94 is offline   Reply With Quote
Old 02-03-10, 13:14   #30
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Buget 4000 e

Astia ca tine ar trebui interzisi pe forumuri, sincer .
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -