Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 22-02-10, 11:11   #1
sorix

Stage 4
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 168
Default achizitie masina de la leasing recuperate

Vreau sa iau un logan van si am gasit unul in targ. Persoana care il avea o avea de la recuperate leasing.

De ce trebuie sa ma feresc (despre acte vorbesc). Cum stiu ca masina este achitata sau ca nu are probleme? Cum se procedeaza?
__________________
Masina mea

KADETT
sorix is offline   Reply With Quote
Old 22-02-10, 14:41   #2
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: achizitie masina de la leasing recuperate

daca e achitata masina, atunci e pe numele lui
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 22-02-10, 18:20   #3
sorix

Stage 4
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 168
Default Re: achizitie masina de la leasing recuperate

Quote:
Originally Posted by ionut_cluj View Post
daca e achitata masina, atunci e pe numele lui
Pai tocmai, de unde sa stiu daca este achitata. am sunat al leasing si .......habar nu prea au (e motor invest). Pana la urma am inteles ca trebuie sa aibe cartea de identitate si talonul in original. Cel de la care as cumpara o spune ca este achitata si cartea ii vine in 1-2 saptamani. Si mi e nu prea imi vine sa il cred.


Mersi (si pentru raspunsul la cealalta intrebare . Intr adevar acum se pot lua si vanuri cu rabla dar pana la urma am ajuns la concluzia ca mai bine imi iau diesel second de un an decat benzina noua)
sorix is offline   Reply With Quote
Old 22-02-10, 18:23   #4
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: achizitie masina de la leasing recuperate

Quote:
Originally Posted by sorix View Post
Pai tocmai, de unde sa stiu daca este achitata. am sunat al leasing si .......habar nu prea au (e motor invest). Pana la urma am inteles ca trebuie sa aibe cartea de identitate si talonul in original. Cel de la care as cumpara o spune ca este achitata si cartea ii vine in 1-2 saptamani. Si mi e nu prea imi vine sa il cred.


Mersi (si pentru raspunsul la cealalta intrebare . Intr adevar acum se pot lua si vanuri cu rabla dar pana la urma am ajuns la concluzia ca mai bine imi iau diesel second de un an decat benzina noua)
Atunci asteapta sa-i vina cartea si tratati dupa aceea. Nu te baga aiurea daca nu e in regula cu actele, sa nu ai surprize.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 08-03-10, 14:26   #5
dumitrucristian2005

Stage 1
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 10
Default Re: achizitie masina de la leasing recuperate

Salut! Am vazut baiul! M-am ocupat o vreme de parcul auto al fimei la care lucrez si nu numai din acest punct de vedere trebuie sa-ti spun ca partea cu cartea mi se pare trasa de par pt ca 1-2 saptamani e f mult in contextul curierilor din ziua de azi adica ar fi putut platii el numai ca sa-si ia repede carea.
In al 2lea rand ar trebui sa aiba pe talon, in original, trectul faptul ca masina a fost instrainata catre el si stampilat de catre firma de leasing. Altfel degeaba ii vine cartea asta inseamna ca ar fi trebuit sa de o fuga pana acolo si daca s-a dus pt asta la leasing atunci ar fi trebui sa-si ia si cartea.
Nu stiu daca am fost explicit dar pe repede inainte cam asa sta treaba.
dumitrucristian2005 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -