Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 07-01-10, 22:32   #1
rbas
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 0
Default Sfat

Buna ziua.Sunt Balan romeo si va rog sa ma ajutati cu un raspuns.
Am luat de la cineva o masina Daia veche si nu am putut sa o inmatriculez fiindca la registru au constatat ca masina in urma unei accidentari avea seria de caroserie pusa artizanal (placuta cu seria orignala sudata grosolan pe aripa noua dreapta spate- locul unde era si pe aripa originala).Am tot incercat sa o trec pe numele meu dar am renuntat intr-un tarziu.Acum am constatat ca eu figurez cu masina asta la impozit, fara a fi pe numele meu nici un act, vechiul proprietar lucrand la primarie.Eu vreau sa o radiez dar nu stiu cum, fiindca la fiare vechi nefiind eu proprietarul ei nu-mi dau hartie de predare pe baza facturii de vanzare-cumparare.Ce pot face in situatia aceasta?
Va multumesc anticipat.
rbas is offline   Reply With Quote
Old 08-01-10, 00:00   #2
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Sfat

Mergi la serviciul inmatriculari si spune-le ca vrei sa radiezi masina pentru ca o dezmembrezi tu personal, nu vrei s-o duci la fier vechi pentru ca vinzi piesele, etc etc.
__________________

Official Porsche hater.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -