Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 03-01-10, 18:20   #1
dey4

Stage 2
 
dey4's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 35
Default Cumpararea unei masini din Bulgaria!

In cat mai scurt timp as vrea sa imi cumpar o masina cu un pret cuprins intre 4000 -5000 E . Am vazut ca in bulgaria sunt o groaza de anunturi atractive la aceasta suma si as vrea sa cumpar de acolo ceva si sa o tin inmatriculata pe bulgaria . Ce ziceti se merita ? si cam ce sa-mi iau la banii astia petru ca ma tot invart intre marcile vw , bmw si nu stiu cam ce . Ca o adoa optiune as putea lua din germania ceva si sa o inmatriculez la bulgari pt ca la noi sunt cam mari taxele dar nu am pe nimeni care sa aduca de acolo masini sau cu cine sa merg. Ma gandeam sa iau de la bulgari una din urmatoarele modele : vw passat , a6 ( de prin 1999 dar mi se pare cam mare masina ), ford modeno ,bmw e46 318 sau golf 4 ( dar un motor ceva ma mare ) . Am permisul de aproape 1 an si pana acum mai tot timpul am condus un logan . Astept parerile si intrebarile voastre . Multumesc!
dey4 is offline   Reply With Quote
Old 03-01-10, 18:28   #2
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Cumpararea unei masini din Bulgaria!

La ce naiba iti trebuie masina din Bulgaria cand toata lumea cumpara din Germania? Aproape oricine stie ce acte iti trebuie, ce si cum se face, cum sa te descurci.
Intelegi macar ce scriu aia?
Treaba ta...
__________________

Official Porsche hater.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 04-01-10, 00:33   #3
FIGHET

Stage 5
 
FIGHET's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,554
Member of:
[Opel]
Default Re: Cumpararea unei masini din Bulgaria!

AI DREPTATE IONUT CLUJ..
OMU omu vrea sa se lege la cap fara sa il doara eu cred ca in acei bani ori se duce si cumpara d e afara masina din germania ori o cumpara gata adusa din rom pt ca in bulgaria in momentul d e fata s e dau tepe mai mari ca in germania si rom la un loc si + ca masina nu este inscrisa pe rom si este un dezavantaj care pe viitor s e va termina si cu asta cu siguranta statul gaseste o smecherie si pt asta


sfatul meu este cumpara din rom. este mult mai sigur asta ca s a nu te pacalesti si s a ramai cu o masina neinmatriculata si cu bani dati ...
in bani d e care dispui tu cumperi o groaza d e masini inscrise si destul d e bune si chiar mai noi decat ce vrei tu si asta fara prea mari batai d e cap si riscuri ....
bafta
__________________
CIT TRAIESTI INVETI !!! DAR IN FINAL , TOT PROST MORI !!!

Last edited by FIGHET; 04-01-10 at 00:35.
FIGHET is offline   Reply With Quote
Old 04-01-10, 06:31   #4
dey4

Stage 2
 
dey4's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 35
Default Re: Cumpararea unei masini din Bulgaria!

Cred ca pana la urma un golf 4 am sa-mi iau .oare gasesc in banii astia la noi unu de 1,9 tdi modelul de 131 de cai ? la ce motorizari sa ma gandesc , care sunt mai fiabile inafara de motorul de 1,4 deoarece este prea slab.
dey4 is offline   Reply With Quote
Old 08-01-10, 01:23   #5
FIGHET

Stage 5
 
FIGHET's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,554
Member of:
[Opel]
Default Re: Cumpararea unei masini din Bulgaria!

1.8 T si ai s a fi mai mult decat multumit ....
bafta
FIGHET is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -