Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 01-01-10, 23:09   #1
srn_x

Stock
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 8
Default Ford C-Max vs Golf Plus vs Toyota Corolla verso

Vreau sa imi schimb actuala masina cu una din cele trei enumerate mai sus. Rog pe cei care detin una dintre ele sau care cunosc detalii sa imi spuna si mie care ar fi o alegere mai buna (fiabilitate, siguranta, cost intretinere).
Multumesc.
srn_x is offline   Reply With Quote
Old 01-01-10, 23:22   #2
Laptiucu

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 899
Default Re: Ford C-Max vs Golf Plus vs Toyota Corolla verso

dintre cele trei enumerate de tine eu as merge pe toyota corolla verso. de departe e cea mai fiabila dintre cele trei. din pacate nu pot sa-ti spun diferenta dintre cele trei ca si costuri de intretinere.
Laptiucu is offline   Reply With Quote
Old 02-01-10, 01:38   #3
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Ford C-Max vs Golf Plus vs Toyota Corolla verso

Corrola Verso e singura care nu arata a varianta originala umflata cu pompa.
Si daca nu ma insel, e singura in care poti pune 7 scaune.

Te mai poti uita Mazda Premacy, Mitsubishi Grandis, Fiat Ulysse, Peugeot 807, Lancia Phedra, Citroen C8, VW Sharan, etc.
__________________

Official Porsche hater.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 02-01-10, 11:30   #4
srn_x

Stock
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 8
Default Re: Ford C-Max vs Golf Plus vs Toyota Corolla verso

Da, as vrea totusi una care sa nu arate a microbuz...C8 cam asa arata...si in plus am deja C4....insa am sa ma uit la restul.....Multam de sfat.
P.S. Tare mult imi place Dodge Caliber, dar ma sperie intretinerea lui , avand in vedere ca este facut in america si probabil ca piesele sunt mai scumpe si dureaza mult pana ajung...

Last edited by srn_x; 02-01-10 at 11:32.
srn_x is offline   Reply With Quote
Old 02-01-10, 12:17   #5
dreaq

Stage 5
 
dreaq's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 500
Default Re: Ford C-Max vs Golf Plus vs Toyota Corolla verso

C-max-ul l-am vazut intr-un top 5 legat de fiabilitate . Mai mult nu pot sa-ti spun.
dreaq is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -