Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 25-12-09, 19:20   #1
seven_dj
Dacia Driver

Stage 3
 
seven_dj's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 107
Member of:
[DACIA]
Default se merita sau nu sa-mi i-au o calibra

salut....la anul(prin ianuarie sau februarie)vreau sa-mi schimb masina.....si ma bate gandul la o calibra...la motorizare inca nu m-am hotarat.....dar multi imi spun k o asemenea masina "m-ar aduce la sapa d lemn".....cu consumul si multe altele......Rog p cei care se pricep sau stiu mai multe in legatura cu acest model sa ma lumineze si p mine.........cum ar fi........avantajele si dezavantajele care le prezinta in general acest model.......astept pareri d la "ne" la "let".........
seven_dj is offline   Reply With Quote
Old 25-12-09, 19:31   #2
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: se merita sau nu sa-mi i-au o calibra

daaa, la sapa de lemn te duce! modelul entry de 2.0 116 cai are consum 6% mixt.
Ia-o dupa 1993 (inclusiv). E o masina frumoasa si confortabila (in fata) si are portbagaj relativ mare pt o masina sport.
__________________

Official Porsche hater.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 25-12-09, 19:42   #3
seven_dj
Dacia Driver

Stage 3
 
seven_dj's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 107
Member of:
[DACIA]
Default Re: se merita sau nu sa-mi i-au o calibra

k design o stiu f bine.....dar intretinerea e costisituare?,si in legatura cu motorul....apar des defectiuni?......... p.s.nu-s genul d persoana care sa forjeze masina pt putina atentie.........
seven_dj is offline   Reply With Quote
Old 25-12-09, 19:44   #4
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: se merita sau nu sa-mi i-au o calibra

Nu, motoarele sunt excelente si durabile, iar piese se gasesc destule pentru ca acele motoare au fost puse si pe vectra, astra, omega, etc.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 25-12-09, 20:51   #5
FIGHET

Stage 5
 
FIGHET's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,554
Member of:
[Opel]
Default Re: se merita sau nu sa-mi i-au o calibra

TOATE MASINILE SUNT COSTISITOARE ATAT TIMP CIT NU SUNT CUMPARATE D E NOI DAR DACA AI GRIJA DE EA SI O UTILIZEZI CUM TREBUIE ATUNCI NU AR TREBUI S A AI REPARATI MAJORE LA EA
BINENTELES DACA SI MASINA SE AFLA INTRO STARE BUNA DE FUNCTIONARE CIND O IEI ATUNCI MERITA
DE CE NU .........
CAUTA UN 2.0 C20NE (115 CP) ESTE PERFECTA PENTRU UN MERS NORMAL SI PIESELE SUNT IEFTINE
__________________
CIT TRAIESTI INVETI !!! DAR IN FINAL , TOT PROST MORI !!!

Last edited by FIGHET; 25-12-09 at 20:55.
FIGHET is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -