Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 08-11-09, 21:28   #1
dorelclipa
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 0
Default ce trebuie sa fac pt a cumpara o masina din italia fara sa o radiez acolo?

vreau sa-mi cumpar o masina din italia, dar nu vreau sa o radiez momentan de acolo. o iau de la o ruda. am inteles k pot circula cu ea in tara pana la 90 de zile. ce acte treabuie sa intocmesc cu proprietarul si unde trebuie sa merg? cat ma costa? pot face o asigurare pt trei luni? cum o fac? daca aveti o idee mai buna... multumesc anticipat!!!!!!!

Last edited by dorelclipa; 08-11-09 at 21:31.
dorelclipa is offline   Reply With Quote
Old 09-11-09, 06:19   #2
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: ce trebuie sa fac pt a cumpara o masina din italia fara sa o radiez acolo?

Quote:
Originally Posted by dorelclipa View Post
vreau sa-mi cumpar o masina din italia, dar nu vreau sa o radiez momentan de acolo. o iau de la o ruda. am inteles k pot circula cu ea in tara pana la 90 de zile. ce acte treabuie sa intocmesc cu proprietarul si unde trebuie sa merg? cat ma costa? pot face o asigurare pt trei luni? cum o fac? daca aveti o idee mai buna... multumesc anticipat!!!!!!!
Poti circiula in tara cat vrei tu cu ea. Reformulez, poti circula atata timp cat verificarea tehnica si asigurarea sunt valabile. NU poti face asigurare in romania. Las-o pe numele lui, fa-ti acolo asigurara pe numele tau (adica sa fii tu trecut ca utilizator al masinii) si te poti plimba toata viata.
__________________

Official Porsche hater.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -