Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 24-10-09, 13:29   #1
TheOtherWoman

Stock
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 0
Question Pasi in cumpararea unei masini

Salut!
Sunt noua pe acest forum si sunt incepatoare si in ceea ce priveste intocmirea actelor pentru a cumpara o masina.
Am avut unele probleme in urma carora m-am "pricopsit" cu o masina.Toata chestia e ca trebuie sa o cumpar,ca apoi sa o vand si sa imi recuperez suma investita:P(long and complicated story).Rugamintea mea este sa imi spuneti voi,cei care mai stiti,care sunt pasii pe care trebuie sa ii urmez,procedeul,pentru ca nu vreau sa fiu pacalita.
Persoana respectiva mi-a spus ca trebuie sa mergem la notar sa facem actul de vanzare-cumpararea,apoi nu stiu la ce institutie..etc etc.
Va rog din suflet sa imi enumerati si cei mai "elementari" pasi .

Va multumsc mult,si o zi frumoasa!

PS:Masina e inmatriculata in Romania,iar proprietarul este persoana fizica,deci transferul se va face de la o pers fizica la alta:P
TheOtherWoman is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -