Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 18-10-09, 09:52   #1
Nutz

Stage 1
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 14
Default Recomandare masina 5500 - 6000 Euro

Salutare. Doresc sa achizitionez o masina pe la 5500 - 6000 Euro, ceva care sa fie fiabil si relativ ieftin de intretinut (piese, revizii). Pana acum m-am oprit la VW Bora ~2002 benzina si Opel Astra ~2005 motorina. Vreau sa va intreb de ce la Opelul Astra este atat de mare oferta, deoarece urmaresc unele situri sa imi fac o parere despre preturi si sunt foarte multe de vanzare. Sa fie o serie mai slaba de masini din 2005-2006?
De asemenea va rog sa va spuneti parerea despre aceste 2 masini sa ma pot hotara.
Merci.
Nutz is offline   Reply With Quote
Old 18-10-09, 23:46   #2
johhny
Renault Driver


Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 686
Member of:
[4Tuning International]
[RENAULT]
Default Re: Recomandare masina 5500 - 6000 Euro

Quote:
Originally Posted by Nutz View Post
Vreau sa va intreb de ce la Opelul Astra este atat de mare oferta, deoarece urmaresc unele situri sa imi fac o parere despre preturi si sunt foarte multe de vanzare.
pentruca in general opel e mai ieftin ca vw.

Daca vrei ceva mai ieftin si fiabil opelul este cel mai potrivit, cu toate ca eu asi alege bora, imi pare unul din cele mai reusite modele de la vw.
johhny is offline   Reply With Quote
Old 19-10-09, 09:08   #3
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Recomandare masina 5500 - 6000 Euro

Este destul de ieftin Opel-ul. Este H sau G Classic? Da si detalii despre dotari, km parcursi si motor.
22VIN is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -