Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 30-09-09, 21:28   #1
anthynidiany

Stage 1
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 20
Default Traseu acte

Am căutat pe aici dar nu am găsit
m-am hotărât să merg să văd o maşină în Sibiu, eu fiind din Bacău
dacă mă hotărăsc să cumpăr maşina care e traseul actelor?

maşina e înmatriculată în România, el persoană fizică, eu persoană fizică

se face contract, se radiază maşina ?? cum stă treaba?
anthynidiany is offline   Reply With Quote
Old 06-10-09, 13:25   #2
ioannes7

Stage 2
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 61
Default Re: Traseu acte

Deci,treaba vine asa.Io explic acuma ce trebuie facut daca vrei sa o cumperi,daca nu vii linistit inapoi acasa.U te duci la el sa zicem pe 4 octombrie da.il pui sa depuna cerere la financiar pe 1 ca pana pe 4 sai iasa declaratia fiscala(dureaza cam 3 zile si nu poate sa o vanda fara ea).dupa accea,ajungi la el si te duci la un birou de acte auto,snt cu zecile si fac acte,tot.bun,el avand adeverinta de la fiscal,talonu,actul de vanzare-cumparare care atesta proprietatea aspura masinii,sau procura,buletinul,ma rog toate actele la masina,u avand buletinul si banii;D va duceti si faceti act de vanzare cumparare,sau precontract daca nu are scos ink adeverinta de la financiar.dupa aia cu contractu de vanzare-cumparare in mana poti merge acasa si incepe sa te duci sa o inmaticulezi,sau poti lua o firma care sa faca alergatura,cum am facut io.ma costat 5 milioane tot,inafara de asigurare care miam facuto singur.am avut numere preferentiale,si nu nu se mai radiaza masina acuma.
ioannes7 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -