Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 10-09-09, 20:58   #1
ala_mic_de_respira_greu

Stock
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 0
Default O parere ? ...

Salutare, dupa cum vedeti sunt nou pe forum desi site-ul l-am frecventat mai des. Am o nelamurire si dupa ce am ascultat pareri si pareri vreau sa vad si parerea voastra .... ideea ar cam fi ca dispun de un buget micut (undeva la 2000-2500 euro) si imi doresc sa achizitionez o masina. Am urmarit mai multe variante cu plusuri si minusuri insa tot indecis am ramas. Am urmarit mai multe marci, ideal pt mine ar fi fost un BMW care il pot achizitiona la banii astia dar ma gandesc si la fiabilitate si consum mai ales ca locuiesc si in Bucuresti. Am gasit mai multe masini gen opel tigra, honda civic coupe din 1994, fiat punto cabrio, golf 3 etc. Astept cu nerabdare sfaturile voastre cu siguranta multi dintre voi va pricepeti mai bine ca mine ....
ala_mic_de_respira_greu is offline   Reply With Quote
Old 16-09-09, 14:15   #2
catalin_luxe78

Stage 1
 
catalin_luxe78's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 23
Member of:
[Nissan]
Default Re: O parere ? ...

salut,nu iti pot da un sfat dar acelasi buget l am avut si eu si mi am achizitiona un nissan primera din 92 2.0 la 120+ caluti,sunt multumit de masina este monopunct consumu e pe undeva pe la 8-10%,sunt foarte multumit de masina si intretinerea este ok.abs,servo jante aez 17",galerie completa inox scaune si volan racing la 2000 de euro.
catalin_luxe78 is offline   Reply With Quote
Old 16-09-09, 14:15   #3
catalin_luxe78

Stage 1
 
catalin_luxe78's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 23
Member of:
[Nissan]
Default Re: O parere ? ...

salut,nu iti pot da un sfat dar acelasi buget l am avut si eu si mi am achizitiona un nissan primera din 92 2.0 la 120+ caluti,sunt multumit de masina este monopunct consumu e pe undeva pe la 8-10%,sunt foarte multumit de masina si intretinerea este ok.abs,servo jante aez 17",galerie completa inox scaune si volan racing la 2000 de euro.
catalin_luxe78 is offline   Reply With Quote
Old 21-10-09, 12:13   #4
ProTeX

Stage 2
 
ProTeX's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 33
Member of:
[VW]
[X-Team Racing Club]
Default Re: O parere ? ...

un buget de 2000 euro am avut si eu la achizitionarea masinutzei mele Opel Corsa 1.6 16V GSI consum 8-10 intretinerea este ieftina si ca sa iti faci o idee 1 far este 90 lei .. o oglinda cu totul este 40 lei ....
ProTeX is offline   Reply With Quote
Old 21-10-09, 12:13   #5
ProTeX

Stage 2
 
ProTeX's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 33
Member of:
[VW]
[X-Team Racing Club]
Default Re: O parere ? ...

un buget de 2000 euro am avut si eu la achizitionarea masinutzei mele Opel Corsa 1.6 16V GSI consum 8-10 intretinerea este ieftina si ca sa iti faci o idee 1 far este 90 lei .. o oglinda cu totul este 40 lei ....
ProTeX is offline   Reply With Quote
Old 23-10-09, 13:34   #6
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: O parere ? ...

fereste-te de tigra. sunt prost facute si arata foarte foarte FOARTE gay.

EU zic Civic.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 25-10-09, 15:48   #7
NXdev

Stage 5
 
NXdev's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 3,273
Member of:
[Honda]
Default Re: O parere ? ...

poti cumpara VW golf generatiile 2-3 ..sunt masini bune :P...mai gasesti la banii astia Nissan 100nx ..masini bune de asemenea ... daca te intereseaza am eu una de vanzare
NXdev is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -