Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 25-02-06, 02:28   #1
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Masina pana in 15.000 euro (pret din germania fara taxe)

Vreau sa imi cumpar ceva masina mai puternica cu euro 3 si nu stiu ce sa imi iau ... m-am orientat spre un bmw 330 ...
si sa nu fie ceva combi ( family car .. eu am doar 18 ani ) ..
multumesc anticipat pentru ajutor
__________________
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 25-02-06, 09:15   #2
emmanuel

Stage 4
 
emmanuel's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 298
Default

Am gasit eu in Berlin o Vectra Gts 3.2 v6 full option (piele xenoane navigatie jante 17 pe scurt TOT) cu ................. 13600 > nu avea decat 40.000 de km ! deci in banii astia gasesti sigur !
emmanuel is offline   Reply With Quote
Old 25-02-06, 12:45   #3
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default

mersi ... dar sincer asa numi place spatele de vectra ... scuze dar e parerea mea ...
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 26-02-06, 00:59   #5
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default

hmmm mersi ... foarte tentant opelu nas fi crezut niciodata ca le gasesti la asa pretz
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 26-02-06, 13:42   #6
bss

Stock
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 6
Default

Parerea mea este ca Vectra este mai mult o masina de familie Masina asta arata bine cu toate dotarile astea dar daca nu o modifici exterior e tot degeaba. Dar a aparut acu Vectra OPC cu un super motor si tuning exterior direct din fabrica, ala mai merge.
bss is offline   Reply With Quote
Old 26-02-06, 14:38   #7
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"wtcvictim\"
hmmm mersi ... foarte tentant opelu nas fi crezut niciodata ca le gasesti la asa pretz
aici ma refeream la speedster ... am vazut unu pe autostrada langa monaco .... arata super belea
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 26-02-06, 17:19   #8
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default

sa stii ca sunt multe masini la pret bun... iar pt opelul asta mi se pare mult 15.000 mai degraba un TT care zic eu e mult mai teapan .... tt in germania cabrio era 9000euro cu vreo 60.000 km ! mi-a spus un prieten care vreea sa-l cumpere !

ca sa fiu on: pana in 15.000 gasesti multe masini misto in afara! eu in locul tau m-as orienta la o mazda 6 sau accord ( le gasesti cu optiuni si sunt masini bune si misto, alte variante ar fi 407,primera,altea,leon,....)
__________________
Megane 2 my edition
https://forum.4tuning.ro/110-masina-m...ml#post5673253
Eugen_TL is offline   Reply With Quote
Old 26-02-06, 17:23   #9
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"TuningBoy\"
sa stii ca sunt multe masini la pret bun... iar pt opelul asta mi se pare mult 15.000 mai degraba un TT care zic eu e mult mai teapan .... tt in germania cabrio era 9000euro cu vreo 60.000 km ! mi-a spus un prieten care vreea sa-l cumpere !

ca sa fiu on: pana in 15.000 gasesti multe masini misto in afara! eu in locul tau m-as orienta la o mazda 6 sau accord ( le gasesti cu optiuni si sunt masini bune si misto, alte variante ar fi 407,primera,altea,leon,....)
la mazda 6 si accord platesti inca 25% taxe vamale fiindca nau certificat de UE si daca te gandesti 15.000 + tva 19 la suta + accize 5/10 % + inca 25% deja ii creste valoarea la prea mult , mai bine te orientezi pe ceva leasing
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 26-02-06, 17:30   #10
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default

sincer am gasit multe masini pe net .. dar oare o sa le gasesc in germania ? si daca da oare cam la acelasi pretz?
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 26-02-06, 17:33   #11
Alexutzzz

Stage 5
 
Alexutzzz's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,349
Default

asta vroiam si eu sa zic am vazut topicul prea tarziu
bai baieti nu va mai bagati in seama ca sa faceti numar de posturi mai mare si induceti omul in eroare ,deci recomandati doar masini fabricate in europa nu america sau asia ca il omoara la taxe ( pfuuu deci va rog sa nu va mai bagati daca nu sunteti in cunostinta de cauza voi vorbiti aiurea )
Alexutzzz is offline   Reply With Quote
Old 26-02-06, 17:39   #12
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default

eh lasa ca stiu eu ce sa aleg .. am uitat sa mentionez in primul topic ca eu m-am gandit ori la un 330/ 325 Ci sau normal sau la un A4 3.0 mod 2001/02 .

Trebuie sa stii ca potzi aduce din Germania o masina la pret de cumparare 15 mi si sa ajungi cu ea in tara la 16000-17000 euro
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 26-02-06, 17:49   #13
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Alexutzzz\"
asta vroiam si eu sa zic am vazut topicul prea tarziu
bai baieti nu va mai bagati in seama ca sa faceti numar de posturi mai mare si induceti omul in eroare ,deci recomandati doar masini fabricate in europa nu america sau asia ca il omoara la taxe ( pfuuu deci va rog sa nu va mai bagati daca nu sunteti in cunostinta de cauza voi vorbiti aiurea )
mai nu postez ca sa fac numar mare de posturi ca nu ma intereseaza lucru asta! acolo unde cred ca am un cuvant de spus ma bag,unde nu nu ! si sa stii ca o mazda sau acord adusa din afara poate ajunge 15.000 cu toate taxele in romania sau accord! spun sa va mai interesati...eu unul mam interesat!

ai si u putina rabdare pana in 2007 cand ai sa iti poti procura o masina din Ue fara probleme si fara taxe si nu te arunca la bmw-uri ,mercedesuri si audiuri,volvo ca s-ar putea sa te rupa la buzunar.... daca iti permiti iati bmw dar daca nu mai bine cauta o laguna,passat,vectra,astra,407, sunt modele acceptabile zic eu
Eugen_TL is offline   Reply With Quote
Old 26-02-06, 17:58   #14
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"TuningBoy\"
mai nu postez ca sa fac numar mare de posturi ca nu ma intereseaza lucru asta! acolo unde cred ca am un cuvant de spus ma bag,unde nu nu ! si sa stii ca o mazda sau acord adusa din afara poate ajunge 15.000 cu toate taxele in romania sau accord! spun sa va mai interesati...eu unul mam interesat!

ai si u putina rabdare pana in 2007 cand ai sa iti poti procura o masina din Ue fara probleme si fara taxe si nu te arunca la bmw-uri ,mercedesuri si audiuri,volvo ca s-ar putea sa te rupa la buzunar.... daca iti permiti iati bmw dar daca nu mai bine cauta o laguna,passat,vectra,astra,407, sunt modele acceptabile zic eu
1. Mazda ta ca sa o aduci pana cu 15.000 in tara trebuie sa o cumperi sub 10 mi de euro iar in titlu nu am scris 10 ci 15 .

2. Mazda 6, 407 passat , laguna is masini prea de familie iar tinand cont ca am 18 ani doar m-am gandit ceva un pic mai sportiv .. gandestete ca am un C220 si nu prea place ca ii cam sobra cu toate ca c-classe ii una dintre cele mai sportive limuzine de la ei
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 26-02-06, 18:05   #15
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default

lol! pai nu inteleg ce vrei tu sa spui pana la urma! vrei cu tot sa te ajunga 15.000 sau din germania sa o iei cu 15.000 ! acum ai spus ca vrei la 15 nu la 10 ... ! deci sa fie clar! tu vrei sa dai in germania 15000 pe ea sau vrei cu tot adus in tara sa dai 15?

uite si o mazda buna http://mobile.de/SID61d4E7sJG3.2XqGu...1111197819508&

ps: depinde ce intelegi tu prin masini sport cand spui
Eugen_TL is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -