Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 10-02-06, 20:21   #1
xizor

Stage 3
 
xizor's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 141
Default Am nevoie de niste sfaturi !

Salut ! Am nevoie de ajutorul vostru pt ca mi sau oferit 20.000E si nu stiu ce sami iau prima oara mam gandit la un Golf 5 Gti...apoi a aparut Focus ST care are cu 25 cp mai mult si costa cu 4000 E mai putin...Adik bani pt tuning sau sami iau o pisicutza la sh si sa bag 15.000 E in ea ??? dati si mie niste sfaturi ca sunt foarte indecis
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	golfpercent20gtipercent2051_155.jpg
Views:	104
Size:	159.7 KB
ID:	68021   Click image for larger version

Name:	ford_focus_st_32422_224.jpg
Views:	67
Size:	404.7 KB
ID:	68022  
__________________
Nu te contrazice niciodata cu un prost ; oamenii s-ar putea sa nu observe diferenta dintre tine si el.
xizor is offline   Reply With Quote
Old 10-02-06, 22:26   #2
SHOGUN-A8

Stage 5
 
SHOGUN-A8's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,889
Default

Eu as zice sa iti iei pisicuta sa faci ceva super,dar nici cele doua nu sunt de aruncat pt ca...vorba aia..sunt noi.Pe langa asta ai alta satisfactie cand ai masina noua,cu garantie cu tot.
Dar unde ai gasit masini asa ieftine...?
Golf 5 GTI la 20 mii eu?
__________________

Anyway....Chernobyl....here i come...I love Chernobyl!!!
SHOGUN-A8 is offline   Reply With Quote
Old 10-02-06, 22:33   #3
xizor

Stage 3
 
xizor's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 141
Default

Pey cand am zis ca dau 20.000 E pe Gti mam referit la pretul Cip nu DDp .....deci u zici sa imi iau pisicutza..adv e ca ar iesi ceva frumos din ea dar ai si u dreptate..una e sa ai garantie si toate alea . ms Oricum
xizor is offline   Reply With Quote
Old 10-02-06, 22:38   #4
Alexutzzz

Stage 5
 
Alexutzzz's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,349
Default

parca un ford focus ST ar merge sunt destul de putine pe strazi eu personal n am vazut nici una si sa o iei acel portocaliu care se vinde doar pe ST daca nu ai mai avea si optiunea pentru Opel astra OPC care si aceea are unde design bestial si un interior care se face remarcat + acel albastru + ca golf gti au cam inceput sa apara pe strazi cam multe chiar daca nui e de neglijat
Iti urez bafta si la o alegere cat mai buna
Alexutzzz is offline   Reply With Quote
Old 11-02-06, 05:08   #5
Race

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 878
Default

Focus ST sunt putine pentru ca a aparut de putin timp.Astra OPC e mai scump,Astra Turbo 200 CP costa cat GTI.
BMW antic nu are sens,decat daca-ti faci muzeu.Eventual un 330i cat mai nou din generatia anterioara.
Dintre hot-hatch-uri,Megane RS e cel mai rapid,iar Golf GTI cel mai bun per total.Depinde ce vrei tu de la masina.

Nu stiu de unde ai tu informatia cu pretul pentru ST mai mic cu 4.000 EURO decat cel de GTI,dar te inseli.Pretul pentru Romania nu a fost comunicat,insa sigur nu va costa doar 15.000 EURO CIP.
Race is offline   Reply With Quote
Old 11-02-06, 08:15   #6
Mario_b

Stage 3
 
Mario_b's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 112
Member of:
[INSANE RACERS]
Default

Daca banii nu reprezinta un obstacol, as opta pentru un Golf GTI clar!
Mario_b is offline   Reply With Quote
Old 11-02-06, 09:59   #7
Cosmin255

Stage 5
 
Cosmin255's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,951
Member of:
[Moderators]
[AUDI]
Default

Eu unul mi-as lua un ST , parca e mai rar , intr-adevar este si mai nou .... e pentru cine cunoaste si e fan Ford . Sa ne tii la curent cu ce ti-ai luat
__________________
2009 Audi A4
Cosmin255 is offline   Reply With Quote
Old 11-02-06, 13:59   #8
xizor

Stage 3
 
xizor's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 141
Default

Sincer sa fiu si pe mine cel mai mult ma atrage ST de la Ford dar nici Gti nu e de neglijat. Noua Astra nu prea imi place designul parca nu stiu cum nu pe gustul meu Pey eu vreau de la masina sa merg cu ea prin oras , la liceu dar nici cand merg de exemplu pe Autostrada Soarelui sa ma ia toti fraierii. Si sa fie si un pic mai exclusivista sa intoarca oamenii capul dupa ea
xizor is offline   Reply With Quote
Old 11-02-06, 14:04   #9
sil4tuning

Purtator cuvant SUN RACERS

Stage 5
 
sil4tuning's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 4,847
Member of:
[Sun Racers]
[Opel]
Default

ia-ti men ST
sil4tuning is offline   Reply With Quote
Old 11-02-06, 14:13   #10
Silvinho

Stock
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 3
Default

ia-ti o masina la sh si dai o vopsea misto si niste neoane si vezi ce fel intoarce lumea capu dupa ea
Silvinho is offline   Reply With Quote
Old 11-02-06, 14:29   #11
xizor

Stage 3
 
xizor's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 141
Default

Silvinho orice masina mi-as lua oricum va avea parte nu numai de neoane si de o vopsea traznet. Bineinteles dupa ce voi mai strange bani

Eventual un 330i cat mai nou din generatia anterioara.

Race stii cumva cam cat e un 330i ??
xizor is offline   Reply With Quote
Old 11-02-06, 14:30   #12
orlando

Stage 5
 
orlando's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 2,595
Member of:
[Hyundai]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Silvinho\"
ia-ti o masina la sh si dai o vopsea misto si niste neoane si vezi ce fel intoarce lumea capu dupa ea
si dupa aia ii dai foc frate mai veniti multi copii dinastia???
omu a intrebat intre cele 2 modele ce sa aleaga si tu vii cu vopsea misto si ce te mai gandesti tu ca e frumos in underground2...
sincer aici trebuie sa faci un test drive sa vezi care iti place mult...eu am stat in GTI si pare o masina de calitate dar nu am avut sansa sa merg cu ea dar din cate am inteles este rapida...eu zic sa te interesezi si sa pui in balanta si piesele de schimb ptr ca daca acum nu te intereseaza mai incolo o sa te interseze...eu unu as merge pe GTI...imi place enorm de mult are personalitate masina imi place
orlando is offline   Reply With Quote
Old 11-02-06, 14:37   #13
xizor

Stage 3
 
xizor's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 141
Default

Dap orlando stiu cum e intr-un Gti pentru ca am stat si eu in el la SIAB si ma impresionat nu atat calitatea materialelor cat orientarea masinii catre un caracter sportiv. Primul lucru care lam remarcat au fost scaunele care ofereau un sprijin lateral foarte bun. Din pacate in ST nu stiu cum este si da trebuie sa iau in considerare si pretul consumabilelor ca nu sunt nici ele foarte ieftine .
xizor is offline   Reply With Quote
Old 11-02-06, 14:48   #14
Silvinho

Stock
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 3
Default Re:

@orlando frate tu cand vezi o masina tunata pe strada nu intorci capu dupa ea? Si daca n-ai vazut, mai era si o a treia varianta cu masina de la sh! In plus era doar o parere, stai cam prost cu nervi; ia niste calmante ca te duci draq de tot si o sa ajungi sa jignesti tot forumu.
Silvinho is offline   Reply With Quote
Old 11-02-06, 15:21   #15
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default

in locul tau nici nu mas gandi la mana a2a! nu se merita sa faci o pisica---nai sa recuperezi banii niciodata..... nu se merita clar!

eu as opta pt FORD(mai rare....altfel sunt si ext...au forma mai deosebita...poate primi un tuning fain) ... si golful e alegere buna (dar au cam aparut peste tot....) ---->eu la ford mai baga clar!
__________________
Megane 2 my edition
https://forum.4tuning.ro/110-masina-m...ml#post5673253
Eugen_TL is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -