Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 21-06-09, 19:24   #16
Julian89

Stock
 
Julian89's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 9
Member of:
[Honda]
Default Re: Masina incepator

am fost absent , am fost plecat in speranta de a gasii un Civic adevarat... dar degeaba...

revin subiectului

ce sa zic de e30, imi place e30-ul dar imi e putin teama de el... in sensul ca , m-am tot uitat pe topicuri la e30 si toti bagau bani in ele, si tot pica cate ceva, iar alti bani.. si tot asa... eu nu prea mi-as lua una sa bag bani in ea ( decat strictul necesar , si ceva cu gust daca e ) ...

iar eu imi iau o masina de zi cu zi... sa ma duc la scoala... sa mai ies seara cu ea prin oras.. si plimbari , munte \ mare ... depinde
Julian89 is offline   Reply With Quote
Old 28-06-09, 10:08   #17
BluBear

Stage 5
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 1,111
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Masina incepator

Honda Civic e cea mai buna alegere!Inmatricularea e doar 200e, consum ok, foarte usor de intretinut!Singurele probleme sunt ca e masina americana iar piese la ea o sa gasesti mai greu si cea mai mare problema e ca nu prea gasesti neatinse.Propietarii anteriori sunt tot tineri pasionati de viteza, dar cu putina experienta.Daca e lovita putin eu zic ca n`are nimic.Uita`te doar la lonjeroane sa fie in stare buna.
Cel mai bine stai departe de cele modificate!Uita`te bine in compartimentul motor dupa piese aftermarket sau arsuri si alte daranganeli!
BluBear is offline   Reply With Quote
Old 28-06-09, 16:09   #18
cucuci

Stage 2
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 49
Default Re: Masina incepator

honda civic masina americana?
cucuci is offline   Reply With Quote
Old 28-06-09, 16:11   #19
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Masina incepator

da, se fabrica in finlanda, in aceeasi locatie in care se produc darurile lui Mos Craciun.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 18-07-09, 19:44   #20
vasist

Stock
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 4
Default Re: Masina incepator

daca esti curios, am un golf II din '90 TD de 1,6 cmc (60 cp) pentru tine. motorul functioneaza excelent, distributia este noua, are servodirectie, consider ca pentru un incepator este perfect. poti sa ma contactezi pentru alte detalii pe silviu_stefa@yahoo.com
vasist is offline   Reply With Quote
Old 18-07-09, 21:11   #21
Mirciuk
VW Driver

Stage 5
 
Mirciuk's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 467
Member of:
[VW]
Default Re: Masina incepator

Parerea mea este ca faza asta cu"masina de incepator'este o aiureala,conteaza ce fel de sofer vrei tu sa fii si cat de mult tii la viata ta.La 3000 euroi sunt multe variante,daca tie i-ti place un anumit model atunci ia-l pe acela,dar recomand sa alegi nu sa culegi,adica sa ceri parerea unui cunoscator in domeniul auto.Eu personal am un golf3 cu motor de 1,8 cumparat la 1 luna dupa carnet.Nu am condus deloc inainte de scoala de soferi si mana mi-am format-o pe acesta masinuta,singur..nimeni din famile nu avea carnet,deci totul are un inceput.Da,este adevarat,e plina tara de ele..pozitiv,ai piese pt eventualele neplaceri plus ca se tuneaza foarte usor(chestie deja experimentata si de mine)daca ti-e teama ca o sa fii un"golfist comun".
Mirciuk is offline   Reply With Quote
Old 19-07-09, 09:06   #22
vasist

Stock
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 4
Default Re: Masina incepator

ai perfecta dreptate. si eu sunt de parere ca masina nu trebuie luata dupa "trend". daca personal esti satisfacut (bineinteles si in functie de banii de care dispui) nu conteaza marca. eu am un renalut laguna din 2002 pe care l-am cumparat impotriva tuturor sfatuitorilor care ma indrumau spre un model german si sunt super multumit.
vasist is offline   Reply With Quote
Old 23-07-09, 02:14   #23
rocky_cosmin89

Stage 4
 
rocky_cosmin89's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 289
Default Re: Masina incepator

toate ca toate...da` "owner`ul" thread`ului , a reusit sa gaseasca pana la urma o masina cum voia?
rocky_cosmin89 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -