Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 23-04-09, 14:18   #1
chelu26

Stock
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 0
Default toyota corolla vs. honda civic sedan vs. skoda octavia 2

salutare,
sunt la o luna departare sa imi iau o masina si sunt cam nehotarat. modelele la care m'am oprit sunt toyota corolla 1.6, honda civic sedan 1.8, skoda octavia 1.6. sunt un adept al benzinarelor dar as putea accepta si un diesel. astept cat mai multe pareri de la cunoscatori despre aceste modele. multumesc
chelu26 is offline   Reply With Quote
Old 23-04-09, 19:06   #2
gigi galagie

Stage 4
 
Join Date: May 2007
Posts: 243
Member of:
[Opel]
Default Re: toyota corolla vs. honda civic sedan vs. skoda octavia 2

parerea mea este sa excluzi din start skoda(avand in vedere celelalte concurente).nu ai spus nimic de cati bani vrei sa dai...ce cauti de la o masina?parerea mea este ca skoda ar putea aparea printre optiunile tale doar echipata cu un 1.8 tfsi.atat.
gigi galagie is offline   Reply With Quote
Old 23-04-09, 21:43   #3
chelu26

Stock
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 0
Default Re: toyota corolla vs. honda civic sedan vs. skoda octavia 2

la bani m'am gandit la un maxim 17.000euro. caut o masina stabila, cu un consumn acceptabil si un pret nu prea piperat la piese. am mai primit si alte pareri si a picat skoda din calcul, raman cele 2 japoneze
chelu26 is offline   Reply With Quote
Old 24-04-09, 08:23   #4
gigi galagie

Stage 4
 
Join Date: May 2007
Posts: 243
Member of:
[Opel]
Default Re: toyota corolla vs. honda civic sedan vs. skoda octavia 2

mie unu,corolla imi da impresia ca este putin mai mare,dar ca aspect mai mult imi place civicu...si corolla ai zis ca e cu motor de 1.6 iar civicu cu motor de 18?!daca e asa,atunci consumul o sa fie putin mai mare la civic...acum depinde si cati caluti au cele 2 la capacitatile astea,dar cred ca as alege totusi civicul....
gigi galagie is offline   Reply With Quote
Old 24-04-09, 20:09   #5
chelu26

Stock
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 0
Default Re: toyota corolla vs. honda civic sedan vs. skoda octavia 2

124 caluti toyota
140 caluti honda
chelu26 is offline   Reply With Quote
Old 24-04-09, 21:14   #6
gigi galagie

Stage 4
 
Join Date: May 2007
Posts: 243
Member of:
[Opel]
Default Re: toyota corolla vs. honda civic sedan vs. skoda octavia 2

pai...HONDA!!!!
gigi galagie is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -