Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 19-10-05, 21:04   #1
bil1706

Stage 5
 
bil1706's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,658
Default seria de pe sasiu

boys stie careva ceva despre treaba asta ???> eu am un Taunus din 78 si are 18 caractere pe sasiu > la inscriere am avut probleme cu police pentru ca mi-a zis dom'le dute la RAR ca au gresit aia ceva
eu il sun pe fostul proprietar ( lucreaza la RAR ) si ii zic treaba . el imi da o hartie cum ca e vorba de o serie speciala , in anu ala sa facut un lot special pt Franta etc etc
aveti idee despre treaba asta ???
a mai auzit cineva de asa ceva ???
aaa si programul cu care tipareste politia taloanele nu permite decat 17 caractere > mie mi-au taiat prima litera
bil1706 is offline   Reply With Quote
Old 19-10-05, 21:32   #2
mara

Stage 4
 
mara's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 214
Default

Ceva asemanator am patit si eu cu un Fiat 1500 facut in Germania cind a trebuit sa-i fac cartea la RAR, cu seria de motor ca dupa respectivele cifre nu scria FIA(scria decit insiruirea de cifre), cica de unde domne ai luat motoru?... seria este pansonata artizanal..etc. Platit taxa ,pansonat ei seria de ziceai ca-i cu toporu.Nu au in baza de date masini mai vechi de nu stiu citi ani... (asta era di 1966). Daca ai inscriso,ai talon, care mai este problema?!
mara is offline   Reply With Quote
Old 20-10-05, 19:16   #3
bil1706

Stage 5
 
bil1706's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,658
Default ok

pai vroiam sa stiu si eu daca mai exista sau a mai auzit cineva de asa ceva
bil1706 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -