Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 10-08-08, 22:36   #1
bursuc_amg

Stage 4
 
bursuc_amg's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 289
Default problema senzori de parcare

salutare...acum cateva zile am montat pe masina senzori de parcare...toate bune pana cand am facut proba....senzorii din partea stanga imi arata pe afisaj ca si cum as avea ceva in spatele masinii....daca trag senzorii putin in exterior,indica foarte bine...daca ii imping la loc in locas iar indica eroarea........care ar fii problema?
bursuc_amg is offline   Reply With Quote
Old 11-08-08, 00:57   #2
200SX
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
200SX's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 5,015
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: problema senzori de parcare

sunt prea impinsi inapoi .


posibil sa fie cu ultrasunete si sa se lovesca undele de ceva, cand ii scoti mai inafara nu s emai lovesc de acel ceva si e ok
200SX is offline   Reply With Quote
Old 11-08-08, 14:14   #3
bursuc_amg

Stage 4
 
bursuc_amg's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 289
Default Re: problema senzori de parcare

Quote:
Originally Posted by 200SX View Post
sunt prea impinsi inapoi .


posibil sa fie cu ultrasunete si sa se lovesca undele de ceva, cand ii scoti mai inafara nu s emai lovesc de acel ceva si e ok
poate ai dreptate....dar in primul rand la fel de impinsi sunt si ceilalti doi senzori...si in al doilea rand nu ii pot scoate in afara pt k este inestetic.......
..senzorii nu sunt defecti,pt. k am facut proba si cu altii si fac la fel...
bursuc_amg is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -