Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 27-09-05, 17:27   #1
anonimulj

Stage 2
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 40
Default Merita schimbul? Skoda Felicia 98 cu Opel Corsa 2001-2002

am o skoda felicia 1998 cu motor de vw 1,8 16v am bagat ceva banuti in ea insa acum mi se ofera un pret care ...imi cam convine pentru ca imi scot banii bagati ....intrebarea este urmatoarea ....se merita sa o dau si sa imi iau un opel corsa? 2001-2002 am gasit deja ceva full ma rog fara piele cu 1,4 16v si 1,6 16v se merita sa dau skoda pentru un opel eu sunt mare fan opel am avut mai multe de'a lungul anilor ...si sincer skoda ma cam rupe la intretinere revizii etc etc....se merita sa o dau sa iau o corsa?
anonimulj is offline   Reply With Quote
Old 27-09-05, 21:07   #2
cls21b_EVO

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,266
Default

Ma mir ca nu ti rasp. nimeni....
In orice caz desi e un pic inafara ariei mele...iti spun doar ce as face eu in situatia ta...
As da Skoda ...si as face tot posibilul sa mi iau ceva japonez.
Multumesc!
cls21b_EVO is offline   Reply With Quote
Old 27-09-05, 23:24   #3
baghy83

Stage 5
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 364
Default

eu zic sa faci schimbul.dar totusi sa probezi masina inainte sa vezi daca iti place.daca nu ma insel corsa ar trebui sa fie modelul ala nou.eu am o asta f 1.6 dar merge.si nu sunt chiar asa de rele opel-ul ca masini.skoda felicia nu imi place ca design.ma refer la masina originala
baghy83 is offline   Reply With Quote
Old 28-09-05, 09:18   #4
anonimulj

Stage 2
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 40
Default pai sa vad

sunt din ce in ce mai convins ca o sa o dau sa iau o corsa faza e ca stiu de opelu ca de 5 ani am avut doar opel astre si vectre incepand cu 1992 pana in 1998 deci stiu ce poate opelul si pe mine ma incanta consumabilele si piesele foarte ieftine ...desi la skoda sunt mai scumpe are si skoda partile bune caroseria mai buna in sensul ruginii interiorul mai bine lucrat ...ma refer ca nu troncane si poncane tot ce e plastic la interior ...mai astept sfaturi oricum ...si parti bune si parti rele la corse
anonimulj is offline   Reply With Quote
Old 30-09-05, 12:33   #5
COObra

Stage 5
 
COObra's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 1,460
Default

fa schimbul cat mai repede.
numai pt faptul ca dai o masina veche pe una mai noua cu 3 ani si tot se merita.
skoda felicia e o masina care nu se mai fabrica deci probabil ca piesele or sa fie din ce in ce mai scumpe. pt opel gasesti pe toate drumurile, iar corsa este un model cautat, deci daca vei vrea sa il revinzi iti va fi mai usor.
si fabia daca as avea as marita-o pe un corsa 1,6 16v.
COObra is offline   Reply With Quote
Old 30-09-05, 13:21   #6
anonimulj

Stage 2
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 40
Default aha

mersii de info asta o sa fac multam fain
anonimulj is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -