Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 13-09-05, 22:49   #1
flaviutza

Stage 5
 
flaviutza's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 715
Default Coca-Cola wonders MERITA CITIT !

- Ca sa scoateti rugina de pe aparatoarele cromate ale autovehiculelor frecati cu o bucata de folie de aluminiu mototolita si înmuiata în Coca-Cola.
- Ca sa curatati contactele (polii) unei baterii auto de coroziuni varsati peste acestea o Coca-Cola.
- Ca sa slabiti un surub ruginit (cu piulita) puneti deasupra lui o cârpa înmuiata cu Coca-Cola pentru câteva minute. Petele de rugina, în general, se înlatura dintr-o singura miscare daca puneti peste acestea o cârpa înmuiata cu Coca-Cola.
__________________

Fan "Brigada URSULETZE"
flaviutza is offline   Reply With Quote
Old 13-09-05, 22:52   #2
CataNOS

Stage 5
 
CataNOS's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 1,376
Default

ultimele doua afirmatii au fost infirmate la mythbusters p discovery.

P.S. nu va luati dupa cei care zic d cola k e nociva pt sanatate. io beau 3-4 litri p zi si nu am nik La apa am renuntat de mult (pe bune)
CataNOS is offline   Reply With Quote
Old 13-09-05, 23:21   #3
NEo007RX4

Stage 5
 
NEo007RX4's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 330
Default

hehe, asa e a fost la Mythbusters.. totusi putetzi incerca sa scoatetzi petele de sange cu cola
NEo007RX4 is offline   Reply With Quote
Old 14-09-05, 12:08   #4
ariel

Stage 5
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 969
Default Re:

P.S. nu va luati dupa cei care zic d cola k e nociva pt sanatate. io beau 3-4 litri p zi si nu am nik La apa am renuntat de mult (pe bune)[/quote]



ai 21 ani,continua tot asa,si peste 15 ani,mergi direct la fabrica de PATEU,cu ficatul in brate.
__________________
ariel
ariel is offline   Reply With Quote
Old 14-09-05, 12:32   #5
aR99bMw

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 1,856
Default

cola e buna iara...penru luciu la cauciucuri....+ ca nu se pune prafu...
aR99bMw is offline   Reply With Quote
Old 14-09-05, 23:04   #6
RoSonic
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
RoSonic's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 5,778
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default

Cola e buna cand joci baschet pe suprafata alunecoasa te dai pe talpa si ai super aderenta

Legat de lista cu intrebuintari (altele decat baut) care ar trebui sa sperie lumea... ia incercati cu acid clorhidric (care e prezent zi de zi in stomac) si vedeti ce se intampla!


Acuma serios vorbind.... ce legatura are asta cu masinile????
RoSonic is offline   Reply With Quote
Old 14-09-05, 23:12   #7
CataNOS

Stage 5
 
CataNOS's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 1,376
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"ariel\"
P.S. nu va luati dupa cei care zic d cola k e nociva pt sanatate. io beau 3-4 litri p zi si nu am nik La apa am renuntat de mult (pe bune)


Quote:
ai 21 ani,continua tot asa,si peste 15 ani,mergi direct la fabrica de PATEU,cu ficatul in brate.

COMENTEZI?!??!??!?!

Edit: Ariel iti multzumesc pentru interesul afisat fata de starea mea de sanatate dar sincer.. mai bine mor tanar si fericit decat batran, plictisit si vegetarian . Bafta!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	lateral-600-s_layer-1_159.jpg
Views:	54
Size:	42.8 KB
ID:	41769  
CataNOS is offline   Reply With Quote
Old 14-09-05, 23:46   #8
NEo007RX4

Stage 5
 
NEo007RX4's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 330
Default

NEo007RX4 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -