Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 18-03-04, 12:40   #1
titus

Stage 1
 
titus's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 24
Default un mecanic pt mercedes ?

Sal,e cineva din bucuresti pe aici care se pricepe la mercedes-uri ? Am o problema mai veche cu compresorul de aer conditionat si caut pe cineva care le are cu astea k vreau sa-mi zica dak mai merge sau nu,...in fine dak e vreun \"mester\" pe aici o sa explic mai detaliat problema.
titus is offline   Reply With Quote
Old 22-03-04, 15:11   #2
Adrian4X4

Stage 2
 
Adrian4X4's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 46
Default Still in deep shit ?

Tot nu ai reusit sda-i dai de kap?
Ai incercat sa-l dai jos de pe motor? chiar daca pierzi freonul, se incarca altul nu-i bai.
Vezi daca se mai invarte, sa nu fie gripat de la busitura. sa-mi zici ce ai descoperit.
Adrian4X4 is offline   Reply With Quote
Old 22-03-04, 15:31   #3
titus

Stage 1
 
titus's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 24
Default

nu l-am dat jos k nu ma pricep si decat sa stric altceva,mai bine dau bani cuiva care se pricepe,la service nu am ajuns k trebuie sa pierd toata ziua si nu pot....astept poate iese cineva priceput
titus is offline   Reply With Quote
Old 23-03-04, 09:39   #4
Adrian4X4

Stage 2
 
Adrian4X4's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 46
Default

Vezi ca trebuie sa aiba
1 intrare
2 iesire
3 conectori electrici.
Intrare si iesire sunt identice cu cele de pe la servodirectii - piulita olandeza, tine contra cu o cheie si desfaci cu alta.

P'orma tre sa fie un sistem cu intinzator ca la alternator, respectiv o articulatie. Le desfaci si te-ai facut cu un compresor in brate.
Adrian4X4 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -