Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 13-03-08, 17:14   #1
@Nos@

Stage 3
 
@Nos@'s Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 107
Default Proiect Toyota Supra

Salutarea tuturor!
Nu am mai scris de foarte mult timp pe acest formu,ma bucur ca am revenit,sper eu in forta!
Eu studiez Autovehiculele rutiere la Univeristate in Brasov si am de facut un proiect despre suspensie si directie (plus alte mici chestii legate de transmisie) la un automobil la o materie numita Mecanisme! Mi-am ales Toyota Supra,pentru ca este una dintre masinile mele preferate si credeam ca stiu destul de multe despre ea. Lucrurile s-au complicat putin, si am nevoie de noi date pentru proiectul meu, si asa ca am sa va rog frumos sa ma ajutati cu niste informatii,daca stie cineva ,despre Toyota Supra:
-Unghi de pozitie al rotii directoare si al pivotului?
-Cursa elementului de antrenare al directiei, unghiul maxim de bracare al rotii directoare?
-Solutii constructive a mecanismelor de suspensie(punte fata) si de directie?(orice informatii)

Daca stiti aceste informatii pentru ORICE alt model Toyota va rog sa mi le dati ca am sa vad eu cum le compilez cu ceea ce am!

Va multumesc anticipat!
Astept raspunsuri pertinente si la obiect!


Sper ca m-am incadrat bine cu acest post al meu!

O zi buna!
@Nos@ is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -