Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 29-06-05, 20:03   #1
cristi_ubs

Stage 5
 
cristi_ubs's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 641
Member of:
[RENAULT]
Default QUESTION

AM SI EU O INTREBAREaca am rotile de pe spate partial infranate(se incalzesc destul de tare)poate creste alarmant temperatura motorului???
cristi_ubs is offline   Reply With Quote
Old 29-06-05, 20:20   #2
ariel

Stage 5
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 969
Default

temperatura in baia de ulei DA.pt ca o fortezi.
ariel is offline   Reply With Quote
Old 30-06-05, 05:57   #3
COObra

Stage 5
 
COObra's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 1,460
Default

bineinteles ca merge masina in sarcina continua
da ar trebui sa te gandesti ca ar putea sa mai si bubuie caucioacele alea .....si consumu
COObra is offline   Reply With Quote
Old 30-06-05, 15:02   #4
Swat-Cat

Stage 5
 
Swat-Cat's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 2,501
Member of:
[SEAT]
Default

eu zic ca pana sa se incalzeaca semnificativ motorul franele tale de pe spate o sa faca niste niste fum.... si nu cred ca e cazul nu?
Swat-Cat is offline   Reply With Quote
Old 01-07-05, 20:39   #5
cristi_ubs

Stage 5
 
cristi_ubs's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 641
Member of:
[RENAULT]
Default

nope nu e cazu'.Imi creste doar temperatura la apa si scade presiunea de ulei,lucru normal,nu pt ca uleiul se subtiaza???
cristi_ubs is offline   Reply With Quote
Old 02-07-05, 14:23   #6
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: QUESTION

Quote:
Originally Posted by \"cristi_ubs\"
AM SI EU O INTREBAREaca am rotile de pe spate partial infranate(se incalzesc destul de tare)poate creste alarmant temperatura motorului???

pai fa un test .. trage frana de mana .. si mergi cu ea asa .. dar nu neaparat sa iti blocheze rotziile .. ci sa o ingreuneze f f mult .. o sa vezi k .. iti moate motoru .. iti consuma de te rupe .. rashchetezi discu de ambreiaj si cate si mai cate .. gandeshte`te k mergi cu ea in sarcina cum zicea cineva mai sus .. e k si cum ai tracta pe careva .. sau ... mai rau ai merge cu frana de mana trasa ... incearca ...sa rezolvi problema .. k nu e bine ..
__________________
Nu sunati , ies eu din cand in cand

Psycho is offline   Reply With Quote
Old 05-07-05, 18:19   #7
cristi_ubs

Stage 5
 
cristi_ubs's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 641
Member of:
[RENAULT]
Default

multumesc.Problema rezolvata dar incalzirea tot face probleme.Va multumesc.TOPIC INCHIS
cristi_ubs is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -