Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 18-05-05, 14:01   #16
hwx

Stage 4
 
hwx's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 177
Default

Tanar si furios

\"Din cate m-am uitat eu, avea frane cu disc pe cele din fata, iar pe cele din spate, intr-una din roti, in loc sa bage placute de frana, au indesat diferentialul acolo.\" - eu la asta ma refeream cand am spus ca esti paralel.

Pune si tu poza aia cu ATV-ul care are frana pe 3 roti si diferentialul indesat in roata in loc de placute de frana sa vedem si noi. Poate gresesc eu.
hwx is offline   Reply With Quote
Old 18-05-05, 15:12   #17
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default

Hai sa nu intram in polemici :P ca nu are sens.
B|shOp-VR6 is offline   Reply With Quote
Old 18-05-05, 15:35   #18
the_mav

Stage 5
 
the_mav's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 599
Default

uite ce'am gasit...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	se_vad_parca_2_discuri_213.jpg
Views:	71
Size:	27.6 KB
ID:	27449   Click image for larger version

Name:	rear-chain_374.jpg
Views:	63
Size:	19.4 KB
ID:	27450   Click image for larger version

Name:	nu_stiu_ce_model_e_327.jpg
Views:	60
Size:	134.3 KB
ID:	27451  

Click image for larger version

Name:	nu_stiu_2_215.jpg
Views:	49
Size:	32.2 KB
ID:	27452   Click image for larger version

Name:	honda_450r_169_185.jpg
Views:	58
Size:	64.9 KB
ID:	27453  
the_mav is offline   Reply With Quote
Old 18-05-05, 20:51   #19
d3rutat
 
Join Date: May 2005
Posts: 0
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"hwx\"
Tanar si furios

\"Din cate m-am uitat eu, avea frane cu disc pe cele din fata, iar pe cele din spate, intr-una din roti, in loc sa bage placute de frana, au indesat diferentialul acolo.\" - eu la asta ma refeream cand am spus ca esti paralel.

Pune si tu poza aia cu ATV-ul care are frana pe 3 roti si diferentialul indesat in roata in loc de placute de frana sa vedem si noi. Poate gresesc eu.
Nu am zis niciodata ca tot diferentialul e BAGAT in locul pt placutele de frana.Daca te-ai fi uitat pe acea adresa, ai fi vazut ca diferentialul este asimetric, adica o parte din el este mai inspre roata decat cealalta. DOOOHHH!!!!!
d3rutat is offline   Reply With Quote
Old 23-09-09, 09:41   #20
cristir

Stage 1
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 10
Default Re:

Quote:
Originally Posted by d3rutat View Post
Nu am zis niciodata ca tot diferentialul e BAGAT in locul pt placutele de frana.Daca te-ai fi uitat pe acea adresa, ai fi vazut ca diferentialul este asimetric, adica o parte din el este mai inspre roata decat cealalta. DOOOHHH!!!!!
poftim linkul http://www.atvisti.ro/ACTE-NECESARE-...-ATV-t110.html
cristir is offline   Reply With Quote
Old 23-09-09, 09:45   #21
cristir

Stage 1
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 10
Talking Re: Inmatriculare ATV

Quote:
Originally Posted by hwx View Post
Tanar si furios

\"Din cate m-am uitat eu, avea frane cu disc pe cele din fata, iar pe cele din spate, intr-una din roti, in loc sa bage placute de frana, au indesat diferentialul acolo.\" - eu la asta ma refeream cand am spus ca esti paralel.

Pune si tu poza aia cu ATV-ul care are frana pe 3 roti si diferentialul indesat in roata in loc de placute de frana sa vedem si noi. Poate gresesc eu.
sunt cu 2 discuri fata +1 disc spate pe ax(raptor 700 yamaha)sau 2 discuri fata si multi disc in baie de ulei(kfx700 kawa)
cristir is offline   Reply With Quote
Old 27-09-09, 01:08   #22
cmdbass
Banned

Stage 5
 
cmdbass's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,714
Member of:
[Echipa de sprijin]
[4Rally]
Default Re: Inmatriculare ATV

Salut!Eu mi-am inmatriculat un atv de 125cm pe primarie ca sa nu ma doara capu...cu act de vanzare cumparare si declaratie pe propria raspundere ca nu este furat
Numai bine!
cmdbass is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -