Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 01-11-17, 07:02   #1
totemg2000

Stock
 
Join Date: Nov 2017
Posts: 1
Default Sta turata/se tureaza singura in mers

Buna! Am un Ford Fiesta 2003, 1,3, benzina. De ani buni am necazuri cu turatia necontrolata a motorului. Cum se manifesta: indiferent ca e motorul rece sau cald, sta foarte turat. Nu intotdeauna dar in majoritatea timpului.Uneori in timpul mersului se tureaza si o simti cum o zbugheste necontrolat. Mereu mi-e teama sa nu lovesc pe cineva din fata. In trecut am mai avut probleme de genul turatie variabila: cand era sus, cand era jos incat murea motorul. Asta s-a rezolvat schimband valava IAC. Acum insa fluctuatiile sunt doar pe plus. I-am schimbat calculatorul de injectie cu altul second hand, a ajutat o vreme dar acum a reaparut problema. Pls help! Am dus-o la toti cei care puteau sa-si dea o parere in Tulcea, nu mai stiu ce sa-i mai fac, iar un calculator nou de injectie e vreo 7000 de lei.
totemg2000 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -